Річний звіт Януковича. Чи почув кожного?

forUm28 лютого 2011 19:36

У п'ятницю відбувся великомасштабний телевізійний проект «Розмова з країною» за участю Президента України Віктора Януковича. По суті, це був річний звіт Глави держави, який тривав чотири години і чотири хвилини.Глава держави відповів на 38 запитань. З них 28 запитань поставили громадяни під час прямих включень з 14 регіонів, а 10 - журналісти в студії.Усього на адресу Януковича надійшло понад 50 тисяч запитань від громадян. Кожен з них отримає відповідь, пообіцяли в Адміністрації Президента.Одним з головних запитань, яке хвилювало українців, було: «Коли ж настане обіцяне поліпшення життя?» Янукович заявив, що сьогодні у влади є всі можливості для поліпшення добробуту людей.«На нашу долю випали зараз нові іспити. Ми прожили певну частину життя - 20 років - коли, як люди кажуть, «що вони там робили, об'єднувалися, роз'єднувалися - нас це не цікавить, тільки щоб нас не чіпали - все». Я абсолютно згоден з цим», - зауважив Президент.Він підкреслив, що «сьогодні, слава Богу, ми рік, як стали працювати разом, ухвалюємо рішення, створюємо механізми, як їх реалізувати». «І далі - нарощування реформ, стабілізація країни. У нас сьогодні є така можливість», - упевнений Янукович.Глава держави також розповів, що його часто критикують з приводу виборчого гасла - «Поліпшення життя вже сьогодні». «Я хочу сказати, що я реаліст. Якби мені і моїй команді, умовно кажучи, дали можливість тоді, коли ми про це говорили, стабільно попрацювати деякий час, ми б досягли. Умови у нас основні є. У нас є прекрасна країна, промисловість, чорноземи, наука, і, найголовніше, працьовитий український народ. І ми цим повинні пишатися, і я цим пишаюся. Це головне. А далі - наші руки, наша совість і наше величезне гаряче бажання - на цій основі побудувати прекрасну країну, щоб люди нормально в ній жили. Ось це - головне», - сказав Глава держави.Він також висловив переконання, що «ми це зробимо». «Я переконаний у цьому. І не знайдеться сьогодні жодної причини всередині команди, яка б нам заважала. Ми налаштовані йти цим шляхом. Шляхом змін. Потрібно потерпіти - ще раз повторюю - набратися терпіння, не брехати людям, а говорити правду, дивитися в очі і йти вперед. І ми зробимо свою справу», - переконаний Янукович.Президент говорив ще багато гарних слів. Але, чи зумів він почути народ насправді? Олег Соскін, 

політолог, президент Інституту трансформації суспільстваЯ думаю, він слухав тільки себе. По суті, цей його виступ був не більше, ніж шоу - класна фундаментальна постановка «з елементами Голлівуду» і якісної російської режисури, на яку, я думаю, було витрачено багато мільйонів гривень.Це був перформанс. Чистої води перформанс. Є така опера - «Борис Годунов», де є сцена, в якій народ мовчить. Ось фактично її ми і побачили в п'ятничному виступі Глави держави. І, звичайно, народ він абсолютно не слухав. Та й йому, власне, «до феньки» цей народ.У цій виставі було кілька цікавих репперних точок. Коли Янукович говорив: «Ось 2010 минув, 2011 буде ще важчим, у 2012, незважаючи на чемпіонат, ще буде нелегко» і лише десь у 2013 році щось десь замерехтить... Тобто він, таким чином, собі бере паузу, замість того, щоб сказати: «Дорогі українці! Я неспроможний разом зі своїм Кабінетом міністрів. Я узурпував владу, я підпорядкував собі Конституційний суд і підім'яв під себе Основний Закон, за яким я не обирався так, як мені зручно. Я фактично здійснив переворот у Верховній Раді, якою сьогодні керують поставлені мною наглядачі «злодії в законі», втім, як і по всій країні».А він замість цієї правди розповідав всякі байки. І прямо сказати такої гидоти, як ця вистава, я давно не бачив. Ну, хіба що коли дивишся на Медведєва і Путіна - по суті, абсолютно однакові «злизані» сценарії.Так що він народ не почув. Народ живе своїм життям, все більше тихо ненавидить цю владу й особисто Януковича, розуміючи, що саме він і є стрижнем всієї цієї бандитської влади.Але народ змусить його почути себе. Якщо цей народ, звичайно, не бидло і не біомаса. Якщо в цьому народі залишилася ще хоч крапля волелюбності та гідності, він не захоче, щоб його й далі так мерзотно використовували. 

forUm

Підписатися на розсилку!
© Інститут Трансформації Суспільства 2004-2007. При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на сайт "Інституту Трансформації Суспільства" є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Контактні телефони: (044)235-98-28      (044)235-98-27