На Луганщині буде започатковано пілотний проект Інституту трансформації суспільства

Луганський прес-клуб реформ29 серпня 2006 23:59

28 липня 2006 року о 14.00 відбулося засідання Луганського прес-клубу, в рамках якого Олег Соскін, директор Інституту трансформації суспільства, виступив з доповіддю на тему: „Адміністративно-територіальна реформа в Україні: Луганський зріз”. Захід відбувся у рамках робочого візиту пана Соскіна до Луганської області в період з 26 по 28 липня 2006 року, під час якого він відвідав низку міст регіону та обговорив організаційні питання щодо проведення інтерактивного семінару „Зміцнення системи місцевого самоврядування в контексті адміністративно-територіальної реформи в Україні” (на прикладі Луганської області)” (Луганськ, 29 вересня 2006 року).

Пан Олег заявив, що нинішня адміністративно-територіальна реформа недосконала насамперед тому, що вона не вирішує проблему скорочення бюрократичної ланки. Що пропонує саме Інститут трансформації суспільства:

1. Простота та прозорість реформування.
2. Мінімалізація кількості рівнів управління
3. Чітко прописані повноваження громад та центру
4. Достойна фінансова база
5. Відміна ПДВ. Центральний наповнювач бюджетів всіх рівнів – земельний податок.
6. Ліквідування ланки районів: залишаться центр і місцева громада.
7. Розвиток системи електронного самоврядування.

Олег Ігоревич розповів що під час робочої поїздки Луганщиною він зустрівся з 37 мерами міст Луганської області. „Я побачив готовність взаємодіяти, готовність змінити життя на краще”, - підкреслив він.
29 вересня 2006 року в Луганську відбудеться інтерактивний семінар „Зміцнення системи місцевого самоврядування в контексті адміністративно-територіальної реформи в Україні” (на прикладі Луганської області)”.

Мета інтерактивного семінару:
• Піднести на вищий щабель рівень усвідомлення мерами українських муніципалітетів їхньої ролі у процесі розбудови демократичного суспільства;
• Розглянути необхідність, моделі і механізми проведення адміністративно-територіальної реформи в Україні та виявити перешкоди, які гальмують цей процес;
• Окреслити шляхи зміцнення місцевого самоврядування в Україні;
• Внести пропозиції до Законопроекту 3207-1 „Про внесення змін у Конституцію України” щодо впровадження адміністративно-територіальної реформи.

Пан Олег зазначив, що під час семінару буде обговорено можливість запуску в регіоні пілотного проекту зі створення конгломерації, яка формуватиметься за законами утворення департаментів у Франції. Кремінна стане рекреаційним центром конгломерації, Алчевськ – промисловим, Сєверодонецьк – науковим. Перш за все, відзначив пан Соскін, потрібно розвивати комунікації в регіоні, тобто лагодити дороги і проводити Інтернет.

Інститут трансформації суспільства (ІТС) – недержавний аналітичний центр, який з 1994 року плідно працює в напрямі вдосконалювання державного управління, зміцнення місцевого самоврядування та впровадження в Україні адміністративно-територіальної реформи, розробив Модель адміністративно-територіальної реформи в Україні. Зазначена Модель була доповнена під час низки інтелектуально-практичних заходів, зокрема: круглого столу „Формування міст-районів у контексті реформи територіального устрою України” (Київ, 14 вересня 2005 р.), інтерактивного семінару „Адміністративно-територіальна реформа: кроки до реалізації (на прикладі Полтавської області)” (Полтава, 14 грудня 2005 р.), круглого столу „Європейський вибір України. Адміністративно-територіальна реформа: проблеми та шляхи її впровадження” (Черкаси, 19 травня 2006 р.), інтерактивного семінару „Фінська модель місцевого самоврядування та можливості її застосування в Україні” (Київ, 30 червня 2006 року). Учасниками цих заходів стали десятки міських голів та провідних наукових експертів України.

У ході проведених Інститутом трансформації суспільства заходів понад 60 українських міських голів підтримали Звернення до Президента України з пропозицією сформувати за його безпосередньої участі постійно діючий круглий стіл українських міських голів на тему: „Упровадження адміністративно-територіальної реформи в Україні на рівні середніх та малих міст”. Інститут трансформації суспільства уповноважений міськими головами бути співорганізатором такого круглого столу.

Підписатися на розсилку!
© Інститут Трансформації Суспільства 2004-2007. При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на сайт "Інституту Трансформації Суспільства" є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Контактні телефони: (044)235-98-28      (044)235-98-27