Інститут Трансформації Суспільства
Інститут
Трансформації
Суспільства
українською english
ДІЯЛЬНІСТЬ ІТС 
 
 
 
Олег Соскін: Угорщина ефективно використала промахи української влади для жорсткого захисту своїх інтересів
OSP-UA.INFO3 вересня 2018 11:47

Нашим співрозмовником є відомий в Україні політичний експерт, директор Інституту трансформації суспільства, професор Національної академії управління Олег Соскін.

Цього разу розмовляємо з ним про українсько-угорські відносини. Угорщина – давній партнер України. У нас тривалі історичні зв’язки: колись значні території обох наших країн були в складі однієї держави – Австро-Угорської імперії. Маємо багато спільних позитивних моментів, але останніми роками офіційний Будапешт лише нагнітає ситуацію в наших міждержавних відносинах. Ми запитали в Олега Соскіна про мотиви такої позиції. Ну, не можна ж постійно йти сусідам на поступки. Маємо свої стратегічні інтереси.

Нещодавно під час виступу в Румунському університеті очільник Угорської держави В. Орбан зробив різку заяву щодо перспектив членства України в ЄС і НАТО та про ситуацію навколо окупованих територій і санкцій, накладених державами ЄС на РФ. Нас цікавило, як директор Інституту трансформації суспільства розцінює таку заяву.

Відомо про ситуацію, яка склалася навколо угорськомовного населення на території Закарпаття. Угорців там мешкає неповних 150 тисяч, а стільки шуму! Чи використовує цю ситуацію угорська влада для отримання внутрішньополітичних дивідендів і боротьби за владу в самій Угорщині? І чи піде Угорщина на військовий варіант від’єднання цих територій від України?

Цікавою була думка Олега Соскіна про призначення уповноваженого міністра, відповідального за розвиток Закарпатської області, Іштвана Грежу. Це ще більше загострило й так непрості двосторонні відносини між Угорщиною й Україною. Можливо, це натяк на територіальні претензії.

Цікавими є міркування пана Соскіна і про «п’яту колону» в Угорщині. Колишній керівник оперативного підрозділу угорської контррозвідки Ференц Катрейн заявив про вплив російських спецслужб на діяльність цієї структури. Зокрема, за його твердженням, нині в Угорщині діє розгалужена мережа агентів, що співпрацює з російською розвідкою для обслуговування інтересів Росії (близько 600-800 осіб). До речі, депутата Європарламенту Бейлу Ковача викрили у співпраці з російськими спецслужбами. У травні 2014 року представники владної партії ФІДЕС в угорському парламенті заявили про те, що мають достатньо доказів причетності Бейли Ковача до шпигунства на користь Росії, а саме: проти інститутів ЄС, партії влади ФІДЕС, соціалістичної партії MSZP і LMP.

Торкалися ми в розмові й питання подвійного громадянства. Чи є доцільним вирішення угорської проблеми на прикладі Словаччини за умови використання його в Україні? І взагалі, як нам помиритися з угорцями?

Відповіді Олега Соскіна на ці та десятки інших непростих запитань читачі Leopolis.news можуть почути, переглянувши відео.
 

Leopolis.news

[обговорити на форумі] [підписатися на матеріали]

версія для друку
версія для друку

© Інститут Трансформації Суспільства 2004-2019. При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на сайт "Інституту Трансформації Суспільства" є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Контактні телефони: (044)235-98-28      (044)235-98-27