Інститут Трансформації Суспільства
Інститут
Трансформації
Суспільства
українською english
ДІЯЛЬНІСТЬ ІТС 
 
 
 
Засідання круглого столу з проблематики процесу децентралізації надання послуг в об’єднаних територіальних громадах
23 квітня 2018 16:28

18 квітня 2018 року  в Інституті підготовки кадрів ДСЗУ відбулося засідання круглого столу з теми «ПРОБЛЕМАТИКА ПРОЦЕСУ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ НАДАННЯ ПОСЛУГ В ОТГ». Засідання круглого столу стало свого роду продовженням та підведенням підсумків роботи заочної науково-практичної конференції «Науково-практичне забезпечення децентралізації надання послуг в об`єднаних територіальних громадах». В її роботі взяло участь 24 доктори наук та багато кандидатів наук, аспірантів, студіюючої молоді.

Учасники заходу виявили неабиякий інтерес до обговорення проблематики діяльності територіальних громад за запропонованими напрямками, що вкотре засвідчило доречність поєднання наукової теорії та реальної практики для вивчення сучасного стану, проблематики та перспектив децентралізації  як нового феномена суспільного устрою.

Аналіз проблем процесу децентралізації надання послуг в об`єднаних територіальних громадах відбувся у форматі обговорень доповідей на пленарному засіданні та дискусії, яка здійснювалася в послідовності двох тематичних розглядів.

Надзвичайно цікавими та безперечно корисними були виступи шановних гостей пленарного засідання «круглого столу», а ними були: Криган Роман Володимирович - заступник голови Державної служби зайнятості; Река Андрій Олександрович - голова підкомітету з питань регіональної політики, місцевих бюджетів та комунальної власності Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, народний депутат України; Кучер В’ячеслав Анатолійович - заступник голови Київської обласної державної адміністрації;Омельченко Григорій Омелянович - Герой України, народний депутат України ІІ-VІ скликань, кандидат юридичних наук, генерал-лейтенант; Соскін Олег Ігорович - Директор Інституту трансформації суспільства, кандидат економічних наук, політолог; Князевич Василь Михайлович - Міністр охорони здоров`я України (2007-2010 рр.), заслужений лікар України, доктор медичних наук, професор; Асадчев Валерій Михайлович - народний депутат України ІІ-ІІІ скликань, кандидат економічних наук; Шаров Юрій Павлович - завідувач кафедри ДРІДУ НАДУ, доктор наук з державного управління, професор, заслужений діяч науки і техніки України;Угляниця Григорій Миколайович - голова Лубенської районної ради Полтавської області; Процик Ігор Степанович - голова Щербанівської ОТГ Полтавської області;Богдан Андрій Іванович - голова Городнянської ОТГ Чернігівської області; Шамрай Наталія Василівна - директор  Департаменту (Центру) надання адміністративних послуг виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), кандидат наук з державного управління; Мягкоход Володимир Михайлович - директор Центрального Офісу впровадження децентралізаційної реформи; Колтун Вікторія Семенівна - професор кафедри регіонального управління, місцевого самоврядування та управління містом НАДУ при Президентові України, доктор наук з державного управління; Радченко Олександр Віталійович - візитор-професор Академії Яна Длугоша в Ченстохові (Польща), доктор наук з державного управління, професор;  Звєрєв Микола Вікторович - керівник проекту комунального підприємства «Київський міський бізнес-центр» виконавчого органу Київської міської ради; Вівдич Артем Олегович - директор Донецького Центру розвитку місцевого самоврядування; Пальчук Марія - радник з питань децентралізації Київського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за сприяння Програми «U_LEAD з Європою» та Мінрегіонбуду України;Даминцова Людмила Петрівна - експерт Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування;Попова Лілія Григорівна - начальник відділу взаємодії з місцевими органами влади Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Мінрегіонбуду України та ще понад 30 науковців-практиків.

Знаковим було підписанням Угоди про співпрацю в царині підготовки кадрів між ІПК ДСЗУ та Щербанівською об’єднаною громадою Полтавської області.

Перший тематичний дискусійний розгляд (модератори: д.держ.упр., доц. Ворона П. В., к.держ.упр., доц. Фоміцька Н. В.) стосувався загальних питань проблематики децентралізації влади і містить такі секції: 

  1. Актуальні проблеми науки публічного управління та адміністрування у забезпеченні діяльності ДСЗУ на місцевому рівні в умовах децентралізації. 
  2. Проектний та програмно-цільовий підхід у діяльності територіальних громад.
  3. Становлення та розвиток системи державного управління у сфері державної безпеки на регіональному рівні та у територіальних громадах.
А другий розгляд (модератори: д.держ.упр. проф. Діденко Н. Г., к. т. н., доц. Баришніков В. М., проф. Костриця В. І., к.псих. н., доц. Зелінська Я. Ц.) стосувався змісту діяльності ДЗСУ у процесі децентралізації та містив такі напрями:
  1. Організаційно-правові засади децентралізації надання послуг ДСЗУ в об`єднаних територіальних громадах.
  2. Професійна діяльність працівників ДЗСУ, службовців органів місцевого самоврядування територіальних громад в умовах викликів сьогодення.
  3. Інноваційні технології в освітньому просторі підготовки кваліфікованих фахівців для органів публічної влади та ДСЗУ.
  4. Роль державного сектору, неурядових організацій, місцевих громад у справі соціально-психологічної реабілітації осіб з посттравматичним синдромом, ветеранів війни на сході України.
Особливо прихильно зустріли учасники круглого столу виступ підполковника Кривошеєва Віктора Михайловича, учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та ветерана війни в Афганістані, бойового офіцера АТО. Він розповів про особливості та необхідність участі громад у соціально-психологічній реабілітації осіб з посттравматичним синдромом, ветеранів війни на сході України.

За результатами роботи засідання прийнята Резолюція, що містить рекомендації для місцевих громад, органів публічного управління, Державної служби зайнятості України щодо удосконалення роботи з питань  надання якісних послуг населенню. Документ буде надано органам  публічної влади, засновникам ВНЗ, Державній службі зайнятості України.

На жаль, онлайн-трансляція не спроможна передати ту атмосферу зацікавленості присутніх, яка панувала під час виступів доповідачів, той ентузіазм учасників, що прагнули знайти відповіді на непрості запитання сьогодення.

Присутні мали можливість ознайомитися із зарубіжним досвідом децентралізації надання послуг в ОТГ, науковими прогнозами та перспективами з цього питання, почути із перших вуст, з якими проблемами наразі стикаються ОТГ у процесі реалізації державної політики на місцевому рівні.

Звичайно, це не вирішило всіх проблем, проте, це змінило ставлення до цієї проблеми, консолідувало управлінців, науковців, практиків, студентів у прагненні бути корисними людям, суспільству, країні та удосконалювати свою роботу, не боятися інновацій, змінювати свою думку, вчитися!

 
 
 

 

 

 

 

 
 
 
 

 
 
 

 

[обговорити на форумі] [підписатися на матеріали]

версія для друку
версія для друку

© Інститут Трансформації Суспільства 2004-2019. При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на сайт "Інституту Трансформації Суспільства" є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Контактні телефони: (044)235-98-28      (044)235-98-27