Інститут Трансформації Суспільства
Інститут
Трансформації
Суспільства
українською english
ДІЯЛЬНІСТЬ ІТС 
 
 
 
Олег Соскін взяв участь у міжнародній науково-практичній конференції «Трансформація зовнішньої політики України в умовах нестабільності»
OSP-UA.INFO5 квітня 2016 15:26

31 березня 2016 року у Товаристві «Знання» України проходила міжнародна науково-практична конференція «ТРАНСФОРМАЦІЯ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ В УМОВАХ НЕСТАБІЛЬНОСТІ».

Під час пленарного засідання виступив з доповіддю «Україна та її майбутнє в умовах великої світової кризи (геоекономічний та геополітичний аспекти)» к.е.н., професор Національної академії управління, директор Інституту трансформації суспільства Соскін О.І.  

ЗАВАНТАЖИТИ ПРОГРАМУ КОНФЕРЕНЦІЇ

ВІДЕО КОНФЕРЕНЦІЇ

Він зазначив, що глобалізація і глобальна система господарства обов'язково буде розвиватися. Зупинити глобальну економіку і глобалізацію неможливо, це процес міжнародного перетікання капіталу, формування новітніх технологій, п'ятий і шостий технологічні уклади охоплюють поступово весь світ. Ці уклади вимагають надзвичайної мобільності і засобів виробництва і продуктивних сил в цілому, і якісної підготовки кадрів. Сьогодні найбільшою цінністю стає людський капітал. Саме вкладання грошей і підготовка кадрів людського капіталу стають вирішальним чинником конкурентноздатності та успішності тієї чи іншої держави. Якщо в державі не готуються кадри, які здатні розуміти економічні, політичні, соціальні процеси, ця система держави не може бути конкурентноздатною. На жаль, якщо ми беремо існуючу соціально-економічну модель в Україні, то в нас побудована кланово-олігархічна модель капіталізму державно-монополістичного типу.


Мною написана монографія “Народний капіталізм: економічна модель для України”. В  Україні кланово-олігархічна модель добігла до свого глухого кута, до моделі, яка вже не здатна до розвитку — це так звана модель держав стаціонарного бандита. Ця модель була описана кількома видатними західними економістами, соціологами. Вона полягає в тому, що в країні та чи інша група, використовуючи бандитські і кримінальні механізми, захоплює всі командні висоти в управлінні державою. Фактично вона охоплює весь державний апарат, розставляючи на всіх посадах своїх осіб. Коли формується кримінальна структура, вона не зразу переходить до державного рівня. Для будь-якої кримінальної  регіональної структури дуже важливо, щоб в неї з'явився життєвий горизонт. Коли у неї з'являється життєвий горизонт, вона поступово охоплює всю державу. Що важливо для таких кланово-олігархічних моделей держави стаціонарного бандита? Керівництво цих груп укладає певний пакт між великою кількістю соціуму, людей і собою. Чим більше соціальних прошарків охоплює цей пакт, тим більш потужною стає держава стаціонарного бандита.

Державу стаціонарного бандита в Україні почав будувати Кучма, його кланово-олігархічна група. Помаранчева революція стала відповіддю народних мас на такий процес. Що означає держава стаціонарного бандита? Вона означає перерозподіл прибутку. Прибуток перерозподіляється в інтересах дуже вузьких кримінально-олігархічних груп за рахунок побудови відповідної дуже жорсткої вертикалі. В Україні це відбувалось за допомогою того, що була забрана влада у місцевих громад. Вона була зосереджена через вертикаль влади, через так звані державні адміністрації районні, міські та обласні на президентському рівні. Таким чином була вибудувана дуже жорстка вертикально детермінована ієрархія. Різні кола громад, особливо ті, що отримали елементи приватної власності почали чинити спротив. Тому що люди, які володіють трудовою приватною власністю продуктивного типу, стають носіями економічної свободи. Почав формуватися антагоністичний конфлікт із середнім класом, який народився після відновлення Україною незалежності у 1991 році (а це була відновлена незалежність, була відновлена Українська Держава). Основою кланово-олігархічної моделі слугує біомаса. Сьогодні Україна перейшла до так званої карнавальної моделі “хліба і видовищ”. Молодь, на жаль, значною мірою перетворилась на карнавальних істот, які не живуть розумом, які не живуть в рамках ноосфери, які живуть примітивними матеріальними потребами. 80% населення перетворено в маргінально-пролетарські прошарки. Діти не розуміють основ ринкової економіки і приватної власності.  Людина, яка не хоче стати приватним власником, капіталістом, який працює на трудовій приватній власності, перетворюється в інструмент кланово-олігархічних вождів.
 Більше інформації Університет сучасних знань

[обговорити на форумі] [підписатися на матеріали]

версія для друку
версія для друку

© Інститут Трансформації Суспільства 2004-2018. При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на сайт "Інституту Трансформації Суспільства" є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Контактні телефони: (044)235-98-28      (044)235-98-27