Інститут Трансформації Суспільства
Інститут
Трансформації
Суспільства
українською english
ДІЯЛЬНІСТЬ ІТС 
 
 
 
Львівські депутати не виконали свої зобов’язання перед громадою міста, не відправивши Садового у відставку
OSP-UA.INFO28 грудня 2012 15:04

Вчора 27 грудня на засіданні сесії Львівської міської ради депутати не використали свій виконати свої зобов’язання перед виборцями і розпочати процедуру дострокового припинення повноважень міського голови Львова Андрія Садового, вважає голова Української Національної Консервативної партії, професор Національної академії управління Олег Соскін.

«Львівська міська рада 27 грудня не спромоглася розпочати процес очищення Львова від Садового та його команди. Ми побачили, що всі розмови лідерів «Свободи» щодо їх опозиційності, самостійності, спроможності бути зрілою політичною силою і  брати на себе відповідальність поки що залишаються лише словами, які не підкріплюються реальними справами.

«Свобода» не змогла здійснити глибокий аналіз діяльності Садового, і дати йому на засіданні сесії міської ради  об’єктивну оцінку, його діям, що ведуть до занепаду Львова і руйнації львівської громади. Вчора керівництво міської ради і депутатський корпус не спромоглися стати на захист львів’ян. Це проявилося в тому, що був прийнятий бюджет з дефіцитом у розмірі 67 мільйонів. Крім цього, значний відсоток дохідної частини – понад 720 мільйонів гривень із 2 млрд. 747 млн.  – формується на основі субвенцій і дотацій з державного та обласного бюджетів, це так звані віртуальні гроші. І цього року ми всі мали можливість пересвідчитися, що кожної миті ці кошти може заблокувати Казначейство в Києві.

 Також депутати вирішили ще збільшити борг міста на 20 мільйонів євро (понад 200 млн. гривень) за рахунок кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку. Тобто, загалом борг Львова збільшується на 267 мільйонів гривень. Чому депутати пішли на поводу у Садового і взяли цей кредит? Чи був обговорений план, як ці гроші використовуватимуться, який дохід дадуть місту, як відсотки і тіло кредиту повертатимуться? Чи для цього доведеться брати нові запозичення?

Крім цього, вчора в пожежному порядку в останній день ледве знайшли кошти для виплати зарплати освітянам. Так працювати не можна.

Занепадає вся комунальна сфера міста, фактично немає бюджету розвитку. Житловий комплекс розвалюється, проблема смороду так і не вирішена, питання громадського транспорту досі не вирішене, адже львів’яни на Сихові та інших житлових масивах вже доведені до відчаю і готові прямо на проїжджій частині зупиняти маршрутки, які настільки переповнені, що навіть не зупиняються на проміжних зупинках, а комунальним підприємствам ще треба платити за газ. Будинки у старій частині міста поступово руйнуються, фасади в жахливому стані, але коштів для здійснення реконструкції в центральній частині міста немає. І до того ж, де реальні інвестиційні програми міста?

Таким чином «Свобода» взяла на себе відповідальність за всі дії Садового. І не виконує свої зобов’язання перед виборцями. Так само й «УДАР»,  «Фронт змін»  та інші політичні партії, які декларували свою опозиційність. Отже політики звикли до безвідповідальності, до того, що вони можуть не виконувати свої зобов’язання, ошукувати виборців. Як довго це триватиме? Як довго львів’яни з цим миритимуться?

Отже, ми бачимо, що «Свобода» не готова взяти на себе відповідальність за те, що відбувається в місті, не готова до радикальних трансформацій, не готова рятувати Львів. Вони заганяють хворобу ще глибше, і ця хвороба лише посилюється. Тому нічого доброго у 2013 році львів’янам чекати не доводиться. Зрозуміло, що ситуація не покращиться, тому що Садовий вже використав свій потенціал розвитку, і зараз вся його діяльність призводить до того, що ситуація в місті лише погіршується.

Отже, «Свобода» повинна взяти на себе всю відповідальність за стан соціально-економічної та комунальної катастрофи у місті Львові. І відповідатиме за це разом із Садовим», - стверджує Олег Соскін.

[обговорити на форумі] [підписатися на матеріали]

версія для друку
версія для друку

© Інститут Трансформації Суспільства 2004-2019. При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на сайт "Інституту Трансформації Суспільства" є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Контактні телефони: (044)235-98-28      (044)235-98-27