Інститут Трансформації Суспільства
Інститут
Трансформації
Суспільства
українською english
ДІЯЛЬНІСТЬ ІТС 
 
 
 
Австрійський досвід муніципального управління та альтернативного енергопостачання для України – навчальний візит
ІТС28 червня 2012 17:42

З 17 по 23 червня 2012 року тривав навчальний візит керівників органів місцевого самоврядування України до Австрії. Візит організовано Інститутом трансформації суспільства (директор – Олег Соскін) у співпраці з колишнім мером міста Ранквайль (Австрія) Гансом Колером, Політичною академією (Відень) та Австрійським енергетичним агентством.

Під час візиту учасники делегації відвідали місто Відень та місто Ранквайль (Федеральна земля Форальберг), де взяли участь у семінарах, круглих столах та робочих зустрічах для ознайомлення з австрійською практикою муніципального управління та альтернативного енергопостачання.

Зокрема українська делегація вивчала австрійський досвід у таких сферах, як:
~ політична система Австрії;
~ місцеві вибори та успішна виборча кампанія;
~ брендинг і маркетинг міст;
~ створення та діяльність бізнес-інкубаторів та технологічних парків;
~ будівництво та утримання біо-будинків;
~ використання альтернативних джерел електроенергії (енергія сонця, вітру, води; біомаса, біогаз тощо);
~ утилізація відходів і сировини.

Перший день


Спеціально для української делегації Політичною академією було організовано інформаційний семінар на тему: „Як організувати виборчу кампанію в моїй громаді?”. Доповідачем був мер міста Перг пан Anton Froschauer.


По обіді учасники делегації взяли участь у презентації „Відновлювальна енергія в Австрії”, що була організована Австрійським енергетичним агентством. Після чого відвідали гідроелектростанцію „Freudenau”, де ознайомилися з процесом виробництва енергії з питної води.Ввечері українська делегація зустрілася з Д-ром Matthias Tschirf (Маттіас Чирф), головою Адміністрації / Міністром економіки, колишнім спікером політичної партії ÖVP (Австрійська народна партія)

Д-р Matthias Tschirf (Маттіас Чирф) та українська делегація


ВіденьДругий день

На другий день перебування в Австрії українська делегація відвідала енергопарк Bruck a.d.Leitha, який є одним з найкращих практичних прикладів використання відновлювальної енергії (біомаса, біогаз, енергія вітру та води).

Українська делегація в енергопарку Bruck a.d.LeithaТакож цього дня учасники делегації ознайомилися з роботою Starnwörth/Stetteldorf – котельні, що працює на соломі. 

Українська делегація оглядає котельню Starnwörth/Stetteldorf


Третій день

Цього дня члени української делегації відвідали підприємство «Nahwärmeversorgung Rankweil», де ознайомилися з системою використання біомаси для забезпечення електроенергією 15 громадських будівель та понад 80 приватних будинків, а також процесом виготовлення біомаси з деревини.

Підприємство «Nahwärmeversorgung Rankweil»
 Підприємства «ETG» та «AKS DOMA»

 
Наша делегація також ознайомилася з роботою підприємств «ETG» (встановлення опалювальних систем) та «AKS DOMA» (виготовлення сонячних панелей).

Директор ІТС - Олег Соскін Українська делегація з  колишнім мером міста Ранквайль Гансом Колером (крайній ліворуч)


Ввечері учасники візиту з України зустрілися з міськими головами, що є членами "Regionalplanungsgemeinschaft Vorderland". Під час зустрічі відбулася презентація регіон Vorderland – потужного та успішного регіону, що складається з 13 громад, які мають великий досвід в усіх сферах відновлювальної енергії.

Четвертий день

Цього дня учасники української делегації відвідали кооператив «Mühlbach», де ознайомилися з роботою гідроелектростанцій "Kleboth-Mühle" та "Rote Mühle", а також гідротурбіни "Schleife".Далі на українську делегацію чекала презентація житла для літніх людей "Haus Klosterreben" – найкращої практичної моделі енергозберігаючого громадського житла. Під час зустрічі в „Energieinstitut Vorarlberg» (Енергетичний Інститу, Форальберг) учасникам делегації розповіли про діяльність організації "Energie-Institut", енергетичне майбутнє Форальбергу 2050, а також Е5-громади.Ввечері наша делегація відвідала гідроелектростанцію „Kops II / Vorarlberger Illwerke"
Прес-служба
Інституту трансформації суспільства 

[обговорити на форумі] [підписатися на матеріали]

версія для друку
версія для друку

© Інститут Трансформації Суспільства 2004-2019. При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на сайт "Інституту Трансформації Суспільства" є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Контактні телефони: (044)235-98-28      (044)235-98-27