Інститут Трансформації Суспільства
Інститут
Трансформації
Суспільства
українською english
ДІЯЛЬНІСТЬ ІТС 
 
 
 
Львівська пошта: Олег Соскін про події в Україні
Львівська пошта28 грудня 2011 10:13

Пекло для Кучми


Другий Президент почав ходити до Генпрокуратури, а експерти озвучують версії порушення кримінальної справи – від “відбілювання” Леоніда Даниловича і до тиску на його родину

Олег Соскін,
директор Інституту трансформації суспільства:

– З одного боку, це дивно, бо Кучма – один із тих, хто виростив Рената Кузьміна і вивів на посаду заступника генпрокурора. З іншого боку, зрозуміло, що без узгодження з вищим керівництвом країни на Банковій таке рішення прийматися не може. Можуть бути два варіанти розвитку подій.

Перший – відбілити Кучму від справи Ґонґадзе. Хоча ситуація може вийти з-під контрою. Кучма насправді використовував свої повноваження, і це видно навіть у плівках Мельниченка, і з погроз Ґонґадзе, коли той ставив йому питання в телеефірі, це також погрози Волкова, який був помічником Кучми і наближеною до нього особою.

Відомо також, що Міністерство внутрішних справ України слідкувало за Ґонґадзе, його вбили ті люди, які обіймали високі посади у МВС. Зрозуміло, що Пукач сам не міг цього зробити. Має бути проведена очна ставка з Мельниченком. Треба почати громадську дискусію з цього питання. Але треба притягати до кримінальної відповідальності Литвина.

Тоді треба позбавляти його депутатської недоторканності. І тоді може початися другий сценарій – Кучму треба притягати до карної відповідальності, з ним – Литвина. А тоді треба переобирати й голову ВРУ.

Львівська пошта, 24 березня, 2011 року, № 32 (1064)

Доїти і не дати здохнути!


У розмовах про відставку уряду Миколи Азарова більше гіпотетичних розмірковувань, аніж суті. Головним питанням відставки прем’єра є кандидатура його заступника, який би знав усі схеми роботи економіки та не мав власних амбіцій. Чи то від традиційного літнього затишшя і браку тем для обговорення, чи від провальної роботи, але на початку червня в експертних колах знову почали говорити про відставку прем’єр-міністра України Миколи Азарова.

Олег Соскін,
директор Інституту трансформації суспільства:

– Уряд треба негайно відправляти у відставку, бо є повний провал економічної політики і крах економіки України. Натомість, підтримується ситуація жевріння, функціонування системи завдяки зовнішнім і внутрішнім запозиченням. Кілька днів тому уряд узяв 1 мільярд 250 мільйонів доларів, розмістили євробондів майже під 7% річних і 200 мільйонів доларів беруть у Світового банку. Це повний крах уряду, який показав нездатність провести позитивні зміни. Податкова система, яку влада нав’язала суспільству під приводом розвитку бізнесу, виявилася лише пропагандою, балаканиною. Ця система призвела до зменшення підприємницької активності. Суть пенсійної реформи полягає лише у збільшенні пенсійного віку і трудового стажу. Хіба це нормальна пенсійна реформа? Населення її не прийняло. Реформи комунального, житлового сектору не відбулося. Реформи місцевого самоврядування теж не відбулося. Блок відповідальних за цю реформу на чолі з міністром Тихоновим узагалі відправили у відставку. Реформи освіти теж не відбулося. Освіту принесли в жертву Росії. Ніде ніякого зростання немає. Те, що показують, – ріст ВВП є віртуальними цифрами, які свідчать про те, що це відбувається завдяки внутрішнім і зовнішнім запозиченням. А банки далі працюють зі збитками, не видають кредити малому бізнесу, ринки нерухомості так і не піднялися, Нацбанк друкує гривню, збільшуючи грошову масу. Уряд збільшує державний борг, який нині наблизився до позначки 60 мільярдів доларів. Народ це бачить, і підтримка уряду в суспільстві менше як 5%. Відповідно, падає підтримка Віктора Януковича. Провал уряду народ переносить на діяльність Президента. І саме він винен у тому, що країна перебуває на межі економічного краху. Якщо він не відправляє уряд Азарова у відставку, то це означає, що політика уряду його влаштовує. Отже, найближчим часом треба розпочати ініціативу про імпічмент Януковича.

Львівська пошта, 16 червня, 2011 року, № 64 (1096)

Обвал економіки

Економічна ситуація в Україні не стабільна, про що акцентував, перебуваючи у Львові, директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін. Загалом його економічні прогнози вкрай песимістичні. За його словами, першим кроком до потрясіння буде недостатня кількість газу в газосховищах, як наслідок – у січні-лютому почнуть замерзати великі мегаполіси. Ще одним негативом, який чекає українців, він називає обвал гривні.


За його словами, для того, щоб нація прокинулася, потрібне сильне потрясіння. “Очевидно, за ріки крові, які пролили наші предки, воюючи за незалежність, Бог дав нам спокійний і мирний шлях до кінцевої мети, чого не скажеш про наших сусідів. Саме тому, що не було потрясіння для нації, нині ми докотилися до такого стану в країні. Народу потрібне потрясіння”, – вважає експерт.

Львівська пошта, 8 жовтня 2011 №112 (1144)

[обговорити на форумі] [підписатися на матеріали]

версія для друку
версія для друку

© Інститут Трансформації Суспільства 2004-2019. При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на сайт "Інституту Трансформації Суспільства" є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Контактні телефони: (044)235-98-28      (044)235-98-27