Інститут Трансформації Суспільства
Інститут
Трансформації
Суспільства
українською english
ДІЯЛЬНІСТЬ ІТС 
 
 
 
Прогноз на 2012 рік від директора Інституту трансформації суспільства Олега Соскіна
ІТС28 грудня 2011 20:06

На початку 2011 року директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін прогнозував, що цей рік (2011) буде зовсім не спокійним і тихим, уряд олігархів, йдучи на поводу в обіцянок, даних МВФ, ще більше «закрутить гайки», ми і наші діти станемо ще більшими боржниками, рік чітко розділить людей на тих, хто створює і тих, хто пожирає. Все-таки буде заарештовано Тимошенко. Не бачити нам у 2011 році ні ЄС, ні безвізового режиму, ні НАТО і нічого іншого... (див. Олег Соскін: 2011 розділить українців на «творців» і «пожирачів», ForUm, 4 січня 2011 року).

Тоді прогноз Олега Соскіна здавався песимістичним і навряд чи здійсненим. Однак сьогодні можемо стверджувати, що, на жаль, більшість передбачень виправдалася.

Керівництво України на чолі з В.Януковичем провалило підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Як результат, наша країна опинилася в сірій зоні, загнала себе в глухий кут у сфері міжнародних відносин.

Посилилися політичні репресії, за ґратами опинилася колишній прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко.

Суттєво погіршився фінансово економічний стан України, наша країна посіла найнижчі місця у міжнародних рейтингах, що відображають стан демократії та боротьби з корупцією в державі. Валовий зовнішній борг України (державний та корпоративний) зріс і на 1 жовтня 2011 року становив $123,1 млрд. дол. За експертними оцінками, на кінець 201 року він становитиме $130 млрд. Зростає державний борг (зовнішній, внутрішній та гарантований), на 31 жовтня 2011 року його сума становила $59,09 млрд. або 471,38 млрд. грн. Стрімко скорочуються золотовалютні резерви Національного банку України, станом на 31 листопада 2011 року вони склали $32,408 млрд. Якщо брати останні 2 місяці, то в жовтні ц. р. вони зменшилися на $778,2 млн., склавши на кінець місяця $34,16 млрд.; у листопаді п. р. темпи зменшення різко прискорилися. За листопад 2011 року золотовалютні резерви НБУ зменшилися вже на $ 1,75 млрд.

В рейтингу сприйняття корупції, складеному організацією Transparency International, Україна опустилася зі 134 місця, яке посіла у 2010 році, на 152 місце. Погіршилося місце України і в світовому рейтингу демократії. Цього року наша країна посіла 79-е місце серед 167 держав, торік Україна займала 67-е місце.

Як передбачалося, українському керівництву не вдалося домовитися з Російською Федерацією щодо ціни на газ. Це є одним з результатів підписання у 2010 році абсолютно недолугих Харківських угод, що завдають шкоди національним інтересам України.

Події 2011 року вкотре засвідчили, що прогнози О.Соскіна, хоч і не є радісними, зазвичай збуваються.

Для того, аби прогнози були радісними, Україні потрібно змінити політичну та соціально-економічну модель та відправити на звалище кланово-олігархічну владну верству, яка вже майже 20 років грабує Україну та висмоктує кров з українського народу. Чим швидше це буде зроблено, тим легше буде перейти до позитивного розвитку і української держави, і української нації.

Тому на 2012 рік це є головним завданням, яке стоїть перед українським народом та національно свідомими громадськими діячами, які не є служками правлячих олігархічних сімей і хочуть виконати ту місію, яку вже здійснили лідери інших країн, зокрема покійний Президент Чехії Вацлав Гавел, Альгірдас Бразаускас і Ві́таутас Ландсбергіс в Литві, Лєх Валенса і Лєшек Бальцерович в Польщі.

Генеральний прогноз на 2012 рік.

Центровою подією 2012 року стане боротьба по усуненню від влади кланово-олігархічного режиму в цілому, та „єнакіївської сім’ї” на чолі з В.Януковичем зокрема. Буде зметений Уряд Азарова.

Піднімуться потужні хвилі загальноукраїнських протестних акцій різних соціальних верств населення.

Станеться суттєве погіршення українсько-російських відносин.

Посилиться напруга і виникнуть відкриті суперечки між керівництвом областей з одного боку та центральною вдалою з другого.

Може обвалитися гривня. Якщо не будуть усунені з посад голова Національного банку України С.Арбузов та його група.

Стануться лиха з деякими відомими старими українськими політиками.

У першій половині 2012 року Угода про асоціацію з ЄС не буде підписана.

Рейтинг В.Януковича на початок ІІ кварталу 2012 року зменшиться до 6%. Будуть наростати відкриті протиріччя в Партії регіонів. Розпочнеться відкрита боротьба серед лідерів різних угруповань в цьому агломераті (ПР)...

Висока вірогідність того, що в України буде відібрано Євро-2012, Янукович та його компанія стануть невиїзними, а всі їх гроші та статки за кордоном будуть заарештовані.

2012 рік може зіграти з В.Януковичем в кості з фатальним для нього результатом. Як, вже писав Олег Соскін (див. Олег Соскин: Черная звезда Януковича. Размышления о ГКЧП, OSP-UA.INFO, 23.08.2011), Чорна зірка (може не зірка, а дірка) все більше поглинає Януковича та тих, хто знаходиться поруч з ним.

Прес-служба
Інституту трансформації суспільства

[обговорити на форумі] [підписатися на матеріали]

версія для друку
версія для друку

© Інститут Трансформації Суспільства 2004-2019. При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на сайт "Інституту Трансформації Суспільства" є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Контактні телефони: (044)235-98-28      (044)235-98-27