Інститут Трансформації Суспільства
Інститут
Трансформації
Суспільства
українською english
ДІЯЛЬНІСТЬ ІТС 
 
 
 
Олег Соскін: «У Нацбанку нема чим забезпечувати конвертабельність гривні і тому він пішов на обмеження, які абсолютно неконституційні»
"Медіастар"5 грудня 2011 16:42

Чи можна стверджувати, що Україна на грані дефолту? Чи, можливо, комусь вигідно залякати нашого українця, аби не робив жодних кроків з обмінною валютою. Однак гроші - це та ж приватна власність кожної особи. І кому яка різниця, чи у вас гривні, чи у вас юані. А можливо ваша колекція буде складатися із усіх грошових знаків світу, а можливо влаштує лиш українська гривня. Долар США кане у невідомості. Світова спільнота «б'ється» у судомах, як вберегти цю валюту. А Україна експериментує з обмеженнями. Та головне: чи збереже це гривню та стабільність? Про це в інтерв'ю для «Медіастар» Олег Соскін, економіст, політолог, директор Інституту трансформації суспільства.

Національний банк надрукував величезну грошову гривневу масу – говорить Олег Соскін. – Зараз він скупив, хоча не мав права цього робити реально, через вторинний ринок, облігації внутрішньодержавної позики, зосередивши у себе майже на 74 млрд. грн. І це все відбувається на фоні погіршення експортно-імпортного балансу України, зростання дефіциту зовнішньоторговельного балансу – 4 млрд. доларів США. Отже, надходження валюти немає , грошову гривневу масу друкують, боргові зобов'язання уряду купують, уряд збільшує зовнішній і внутрішній борг. Зовнішній сукупний борг України вже перевищив 124 млрд. доларів США, а це майже ВВП країни. Резиденти виходять з України, забираючи свої гроші, і не хочуть уже інвестувати. Ситуація складається так, що у Нацбанку нема чим забезпечувати конвертабельність гривні і тому він пішов на обмеження, які абсолютно не конституційні.

Є й інший момент: обмін валюти. Гроші будь-якого громадянина - це його приватна власність. Власність може бути у формі землі, машини, нерухомості, золота тощо. Усі українці мають приватну власність у грошовій формі. Національний банк не може обмежувати конституційні права людини мати приватну власність у тій грошовій формі, у якій вона хоче. Хоче в доларах, хоче в єнах, хоч в юанях і тому ніхто не має права вимагати від людини паспорт, коли вона міняє свою приватну власність з однієї на іншу – це все одно, що вимагати паспорт, коли я міняю мобільний телефон, чи золоті вироби, чи роблю інші обмінні операції. Це – позаконституційні дії і все більше організацій це розуміють і починають будувати захист.

МедіаСтар, № 13 від 4-10 листопада 2011 року

[обговорити на форумі] [підписатися на матеріали]

версія для друку
версія для друку

© Інститут Трансформації Суспільства 2004-2019. При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на сайт "Інституту Трансформації Суспільства" є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Контактні телефони: (044)235-98-28      (044)235-98-27