Інститут Трансформації Суспільства
Інститут
Трансформації
Суспільства
українською english
ДІЯЛЬНІСТЬ ІТС 
 
 
 
Про Х Економічний Форум у м.Криниця Гурська (Польща)
ІТС3 вересня 2000 13:01

У м.Криниця Гурська (Польща) проходив Х Економічний Форум за загальною темою "Яке майбутнє Європи? Соціальна чи ліберальна держава?". В організації Форуму брав участь Інститут трансформації суспільства, який представляли Олег Соскін, директор Інституту трансформації суспільства, та Антоніна Матвійчук, виконавчий директор Інституту трансформації суспільства. Під час дебатів учасники Форуму намагалися з'ясувати, що необхідно зробити, аби уникнути непотрібних помилок в державах Центрально-Східної Європи - країнах, які, надолужуючи втрачений попередньою епохою час, проходять економічну трансформацію і стають суб'єктами-співтворцями найважливіших рішень, які торкаються напрямів та форм європейської інтеграції. Стало очевидним, що сьогодні європейські політичні еліти стоять перед дилемою: як найкраще служити своїм суспільствам, щоб не перетнути межу, яка прирече державу на неефективність і зрештою призведе до її занепаду. Надто актуальним виявилася необхідність відповісти на питання: чи ліберальна розв'язка, яка є успішною стосовно Америки, є можливою в Європі? Котре з двох рішень обере Центральна Європа, яка виходить з пітьми авторитаризму і колективізму, - соціальне чи ліберальне? як цей вибір може вплинути на інші країни нашого континенту?
Пленарну сесію «10 років перетворень в Центральній і Східній Європі. Яке майбутнє Європи: держава соціально-орієнтована чи ліберальна?» відкрив Президент Республіки Польща А.Квасьнєвський. В Економічному Форумі взяли участь близько 800 гостей з Вірменії, Білорусі, Казахстану, Литви, України, Естонії та Польщі. Серед них були політичні лідери (які перебувають при владі або знаходяться в опозиції до неї), керівники потужних фірм, а також представники позаурядових організацій і журналісти. Українську делегацію на Економічному Форумі очолював прем'єр-міністр України В.Ющенко. У тематичних семінарах "Реформи державних структур і функціонування господарства в добі перебудови" та "Участь іноземного капіталу в приватизації економіки країн Центрально-Східної Європи" з доповідями виступив Олег Соскін.
[обговорити на форумі] [підписатися на матеріали]

версія для друку
версія для друку

© Інститут Трансформації Суспільства 2004-2019. При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на сайт "Інституту Трансформації Суспільства" є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Контактні телефони: (044)235-98-28      (044)235-98-27