Інститут Трансформації Суспільства
Інститут
Трансформації
Суспільства
українською english
ДІЯЛЬНІСТЬ ІТС 
 
 
 
Про навчальний візит спеціальної групи українських мерів до Канади
ІТС8 жовтня 2000 12:17

У рамках українсько-канадського проекту "Взаємозв'язок правових та практичних механізмів здійснення місцевого самоврядування", який впроваджується Інститутом трансформації суспільства за програмою "Радники з державної політики на підтримку реформ в Україні", керованої Канадським Бюро Міжнародної Освіти (CBIE), організував та здійснив навчальний візит спеціальної групи українських мерів до Канади (п'ять міст провінцій Манітоба та Онтаріо).
До складу групи увійшли: міські голови дев'яти українських міст (Луганськ, Рівне, Миколаїв, Кременчук, Алушта, Кузнецовськ, Павлоград, Фастів), представники Асоціації міст України та Інституту трансформації суспільства. Програма навчального візиту українських мерів до Канади складалася з двох частин - теоретичної та практичної. В рамках теоретичної частини вони ознайомилися з системою законодавчого врегулювання відносин між центром, провінцією і містом у Канаді; роллю та функціями Асоціації муніципалітетів Онтаріо і Асоціації муніципалітетів Манітоби; шляхами досягнення ефективності роботи муніципалітетів за умов їх автономії; концепцією формування бюджету на рівні міста і системою місцевих податків; методами та формами взаємодії міської влади з діловими колами в рамках її повноважень. В рамках практичної частини візиту українські мери мали можливість ознайомитися з механізмом вирішення таких муніципальних проблем:
 • вивіз та утилізація сміття, проектування та будівництво сміттєспалювальних заводів
 • будівництво й утримання шляхів
 • проблема бродячих собак та інших тварин
 • водопостачання та водовідведення
 • система енергозбереження в підрозділах житлового і комунального господарства
 • робота очисних підприємств і технології санітарної очистки та переробки твердих побутових відходів (домогосподарств і підприємств) і рідких стоків у містах
 • робота служб пожежної охорони
 • організація паркування автомашин
 • організація роботи і розвитку громадського транспорту
 • муніципальна система охорони здоров'я
 • організація громадських робіт
 • працевлаштування молоді
 • перепідготовка безробітних.
  У ході візиту учасники проекту мали зустрічі з представниками Міністерств міжурядових стосунків та муніципальних справ, Ради з питань соціального планування провінції Онтаріо; відвідали та ознайомилися з діяльністю муніципалітетів міст Торонто, Вінніпег, Брендон, Гімлі тощо, зустрічі з мерами та членами міської ради; брали участь у відкритих дискусіях, інтерактивних семінарах, круглих столах з проблем муніципального розвитку; спілкувалися з керівниками українсько-канадських спілок, Конгресу українців в Канаді; відвідали ряд муніципальних підприємств тощо. Підсумкові матеріали про навчальний візит українських мерів до Канади надрукований в журналі "Економічний часопис" №11-12'2000.
 • [обговорити на форумі] [підписатися на матеріали]

  версія для друку
  версія для друку

  © Інститут Трансформації Суспільства 2004-2017. При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на сайт "Інституту Трансформації Суспільства" є обов'язковим.
  Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
  Контактні телефони: (044)235-98-28      (044)235-98-27
    

  bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache