Інститут Трансформації Суспільства
Інститут
Трансформації
Суспільства
українською english
ДІЯЛЬНІСТЬ ІТС 
 
 
 
Азарова налякали. Чи готовий Янукович до звільнень?
ForUm27 грудня 2010 12:31

Президент України Віктор Янукович не виключає кадрових рішень відносно прем'єр-міністра Миколи Азарова і віце-прем'єра Сергія Тігіпка у разі повторення ними помилок, аналогічних при ухваленні Податкового кодексу.

«Те, що ми під час реформ не гарантовані від помилок, - я до цього питання ставлюся природно», - зазначив Глава держави. На уточнююче запитання, як бути з високопоставленими посадовими особами, які ці помилки допускають, Янукович відповів: «Я скажу так: думки такі були. І вони в мене сьогодні залишилися, що декого потрібно буде в уряді замінити в цьому блоці, який займався конкретно податковою реформою».

За словами Президента, «цю відповідальність вже відчули автори і виконавці податкової реформи: «…і Податкова адміністрація, і Міністерство фінансів, і віце-прем'єр-міністр Тігіпко, і прем'єр-міністр Азаров».

«При найменшому повторенні такого кроку буде прийнято таке рішення», - сказав він.

Як раніше писав ForUm, 18 листопада ц.р. Верховна Рада Україна прийняла Податковий кодекс, який викликав обурення у підприємців.

22 листопада на Майдані Незалежності в Києві підприємці почали безстрокову акцію протесту проти Податкового кодексу.

30 листопада Янукович заявив, що вирішив накласти вето на Податковий кодекс.

2 грудня Верховна Рада прийняла в новій редакції Податковий кодекс з урахуванням пропозицій Президента України Віктора Януковича.

Вночі на 3 грудня було демонтовано наметове містечко учасників протесту проти Податкового кодексу.

Чи справді Віктор Янукович готовий до жорстких кадрових рішень? Чи це просто красиві слова на публіку?Олег Соскін,
політолог, президент Інституту трансформації суспільства


Янукович і його група дуже хочуть прибрати і Азарова, і Тігіпка. Тому що Янукович і ті, хто за ним стоять, і це видно неозброєним оком, приступили до створення власної класичної олігархічної Сім'ї, а Азаров і Тігіпко туди не входять.

Але як їх усунути? Азаров - голова партії, яка фактично привела Януковича до влади. Азарова потужно підтримує Росія, і поки, на сьогоднішній день, Янукович без нього не може. Тігіпко - теж лідер партії, яка користується авторитетом. За ним також стоять великі фінансові сили. І це перша причина, через яку він не може їх поки прибрати.

Друга причина полягає в тому, що зараз йде дуже потужна міжкланова війна. Й арешт Луценка, і підписка про невиїзд Тимошенко - це спроба впоратися з кланами, які можуть представляти і фінансову, й економічну, і політичну небезпеку. У цьому аспекті Януковичу Азаров і Тігіпко ще потрібні, щоб усунути конкурентів.

А от далі, - як тільки він заарештує Тимошенко і послабить ще деякі політичні сили, переключить на себе більше фінансові потоки (призначення Арбузова в цьому плані дуже серйозний крок - нахабний і агресивний) і до лютого-березня буде готовий «здати» спочатку Тігіпка, потім Азарова.

І, взагалі, будуть політичні репресії, як при Сталіні, при Івані Грозному: спочатку чужі, потім свої. Все це дуже добре знає товариш Табачник, він якраз цей період докладно вивчав.

ForUm

[обговорити на форумі] [підписатися на матеріали]

версія для друку
версія для друку

© Інститут Трансформації Суспільства 2004-2019. При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на сайт "Інституту Трансформації Суспільства" є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Контактні телефони: (044)235-98-28      (044)235-98-27