Інститут Трансформації Суспільства
Інститут
Трансформації
Суспільства
українською english
ДІЯЛЬНІСТЬ ІТС 
 
 
 
Повертаючи борги вкладникам, Тимошенко досягає кількох цілей - Олег Соскін
Гарт25 грудня 2009 18:22

Виплата боргів «Родовід банку», «Укрпромбанку», «Надра банку» - не альтруїстичні прагнення Юлії Тимошенко, а жорсткий, холодний, хижацький розрахунок, переконаний директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін.

Як зауважує експерт, держава повинна нести відповідальність перед людьми, які надали свої гроші в користування приватним комерційним банкам. Але над цими банками є безпосередній керівник – Національний Банк України, який видавав ліцензії комерційним банкам, який відповідає за їх статус і діяльність, і за те, що власники цих банків не є злодіями. «НБУ мав слідкувати, щоб банки не збанкрутіли. Але цю функцію не виконав», - пояснює експерт.

Таким чином, прем’єр-міністр Юлія Тимошенко, за словами експерта отримала додаткові можливості закріпити свої позиції.

«Вона почала компенсувати депозити вкладникам «Родовід банку», і їй вдалось це зробити. Тепер вона роздає борги «Укрпромбанку», який штучно доведений до банкрутства, і бере на себе борги банку «Надра». А це найбільші три банки, які мали близько 3 мільйонів вкладників», - підкреслює він.

Експерт уточнює, що сьогодні «Укрпромбанк» і банк «Надра» фактично ліквідовані. І зараз їхні активи вливаються в державний банк «Родовід», який перед цим був куплений державою. «Зокрема 6 мільярдів гривень вкачали в «Родовід», порядку 6 мільярдів пішло на борги «Укрпромбанку» і 7 мільярдів зараз дають «Родовід банку», щоб він компенсував борг вкладникам «Надра» - це фактично 20 мільярдів гривень. Звідки ці гроші? – З держбюджету», - додає він.

І виникає питання, навіщо Тимошенко це робить? Для чого прем’єрці домовлятись з власниками цих банків (з тими, хто довів їх до банкрутства і вкрав гроші), про те, що вона вирішить проблеми вкладників, які майже були готові вийти на вулиці з акціями протесту.

На погляд Соскіна, таким чином Юлія Тимошенко досягає кількох цілей.

• Вирішує проблеми вкладників банків, за що отримує гроші від власників цих банків. «Вона не притягує їх до кримінальної відповідальності, не дає наказ почати слідство, а йде іншим шляхом – вона їх прикриває».

• Демонструє людям, як турбується про їхні інтереси, гроші, вирішує їхні проблеми. «Мовляв, я вирішила проблеми «Родовід банку», вирішую проблеми «Укрпромбанку» і вирішу проблеми банку «Надра» – Голосуйте за мене!».

• Паралельно формує величезний державний банк, якому немає аналогів, на базі трьох приватних систем. «Тимошенко з’єднує три банки в один, збирає величезну систему розповсюджених філіалів, вкладає під них величезний капітал. Це далекоглядний крок. Можливо, вона готує цей банк під свою групу. І якщо вона стане президентом, цей банк може стати для неї дуже серйозним фінансовим джерелом».

• Відрізає кінці, щоб ніхто не зрозумів, що насправді відбувалось в цих банках, і хто причетний до крадіжки цих грошей. Окрім цього, в її руки попадають всі кредити і історії. «Таким чином Тимошенко зможе контролювати величезні маси фізичних осіб, бізнес. І побудувати велику мережу залежності».

«Тобто все це не альтруїстичні прагнення, а жорсткий, холодний, хижацький розрахунок. І мета одна – розширити зону свого впливу, впливу своєї кланово-корпоративної структури», - підсумовує він.

ГАРТ

[обговорити на форумі] [підписатися на матеріали]

версія для друку
версія для друку

© Інститут Трансформації Суспільства 2004-2019. При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на сайт "Інституту Трансформації Суспільства" є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Контактні телефони: (044)235-98-28      (044)235-98-27