Інститут Трансформації Суспільства
Інститут
Трансформації
Суспільства
українською english
ДІЯЛЬНІСТЬ ІТС 
 
 
 
Повертаючи борги вкладникам, Тимошенко досягає кількох цілей - Олег Соскін
Гарт25 грудня 2009 18:22

Виплата боргів «Родовід банку», «Укрпромбанку», «Надра банку» - не альтруїстичні прагнення Юлії Тимошенко, а жорсткий, холодний, хижацький розрахунок, переконаний директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін.

Як зауважує експерт, держава повинна нести відповідальність перед людьми, які надали свої гроші в користування приватним комерційним банкам. Але над цими банками є безпосередній керівник – Національний Банк України, який видавав ліцензії комерційним банкам, який відповідає за їх статус і діяльність, і за те, що власники цих банків не є злодіями. «НБУ мав слідкувати, щоб банки не збанкрутіли. Але цю функцію не виконав», - пояснює експерт.

Таким чином, прем’єр-міністр Юлія Тимошенко, за словами експерта отримала додаткові можливості закріпити свої позиції.

«Вона почала компенсувати депозити вкладникам «Родовід банку», і їй вдалось це зробити. Тепер вона роздає борги «Укрпромбанку», який штучно доведений до банкрутства, і бере на себе борги банку «Надра». А це найбільші три банки, які мали близько 3 мільйонів вкладників», - підкреслює він.

Експерт уточнює, що сьогодні «Укрпромбанк» і банк «Надра» фактично ліквідовані. І зараз їхні активи вливаються в державний банк «Родовід», який перед цим був куплений державою. «Зокрема 6 мільярдів гривень вкачали в «Родовід», порядку 6 мільярдів пішло на борги «Укрпромбанку» і 7 мільярдів зараз дають «Родовід банку», щоб він компенсував борг вкладникам «Надра» - це фактично 20 мільярдів гривень. Звідки ці гроші? – З держбюджету», - додає він.

І виникає питання, навіщо Тимошенко це робить? Для чого прем’єрці домовлятись з власниками цих банків (з тими, хто довів їх до банкрутства і вкрав гроші), про те, що вона вирішить проблеми вкладників, які майже були готові вийти на вулиці з акціями протесту.

На погляд Соскіна, таким чином Юлія Тимошенко досягає кількох цілей.

• Вирішує проблеми вкладників банків, за що отримує гроші від власників цих банків. «Вона не притягує їх до кримінальної відповідальності, не дає наказ почати слідство, а йде іншим шляхом – вона їх прикриває».

• Демонструє людям, як турбується про їхні інтереси, гроші, вирішує їхні проблеми. «Мовляв, я вирішила проблеми «Родовід банку», вирішую проблеми «Укрпромбанку» і вирішу проблеми банку «Надра» – Голосуйте за мене!».

• Паралельно формує величезний державний банк, якому немає аналогів, на базі трьох приватних систем. «Тимошенко з’єднує три банки в один, збирає величезну систему розповсюджених філіалів, вкладає під них величезний капітал. Це далекоглядний крок. Можливо, вона готує цей банк під свою групу. І якщо вона стане президентом, цей банк може стати для неї дуже серйозним фінансовим джерелом».

• Відрізає кінці, щоб ніхто не зрозумів, що насправді відбувалось в цих банках, і хто причетний до крадіжки цих грошей. Окрім цього, в її руки попадають всі кредити і історії. «Таким чином Тимошенко зможе контролювати величезні маси фізичних осіб, бізнес. І побудувати велику мережу залежності».

«Тобто все це не альтруїстичні прагнення, а жорсткий, холодний, хижацький розрахунок. І мета одна – розширити зону свого впливу, впливу своєї кланово-корпоративної структури», - підсумовує він.

ГАРТ

[обговорити на форумі] [підписатися на матеріали]

версія для друку
версія для друку

© Інститут Трансформації Суспільства 2004-2017. При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на сайт "Інституту Трансформації Суспільства" є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Контактні телефони: (044)235-98-28      (044)235-98-27
  

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache