Інститут Трансформації Суспільства
Інститут
Трансформації
Суспільства
українською english
ДІЯЛЬНІСТЬ ІТС 
 
 
 
Виборчу систему необхідно змінювати
Укрінформ18 грудня 2009 15:55

Україні необхідно змінювати виборчу систему. Таку думку висловили учасники засідання "круглого столу" на тему: "Травневі вибори до місцевих органів влади: чи можливо відновити демократію в Україні?", що відбулося в Укрінформі.

На переконання директора Інституту трансформації суспільства, професора кафедри міжнародної економіки та підприємництва Національної академії управління Олега Соскіна, нині громадські, науково-дослідницькі та політичні кола мають об'єднатися для вироблення пропозицій з відновлення демократичної моделі виборів на місцевому рівні, а також для напрацювання плану кроків щодо реформування виборчого законодавства. Адже без таких змін вибори не матимуть сенсу, а ситуація в країні щодня погіршуватиметься. "У мене дуже поганий прогноз стосовно результатів президентських виборів. Я думаю, у другому турі жоден /кандидат/ не набере відповідної більшості, щоб його беззаперечно визнати переможцем. І тоді виходимо одразу в хаос", - сказав експерт і додав: "Ніякого нового президента у лютому не буде. Буде повна вакханалія".

У свою чергу, народний депутат України ІІ, ІІІ та ІV скликань, член Парламентської асамблеї Ради Європи, екс-голова двох комітетів ПАРЄ, Почесний член ПАРЄ Анатолій Раханський наголосив: "Сьогодні Україна перебуває в небезпеці через руйнацію парламентаризму знизу доверху, з місцевих районних рад і до Верховної Ради України. Вертикаль влади також через це зруйнована". Він зауважив, що ПАРЄ вже попереджала нас про це, але досі в Україні не зроблено нічого, аби виправити ситуацію. "Держава може загинути, або підійде до того, що прийде диктатор. Ми самі будемо просити диктатуру в нашій державі, тому що ми не справимось із нашою сьогоднішньою демократією", - заявив експерт.

А.Раханський також вважає, що громадянам не варто сподіватися на позитивні зміни після виборів глави держави: "Президентські вибори нічого не дадуть. Вони сьогодні нічого не змінять, нічого доброго не принесуть. Хто б не прийшов сьогодні до влади, він нічого не зможе зробити при нинішньому парламенті".

Однак, за словами експерта, проблема полягає не лише у парламенті. На всіх рівнях влади часто трапляються люди, які не є компетентними в багатьох питаннях, бо при їх призначенні на ту чи іншу посаду враховується єдиний показник - приналежність до певної політичної сили, а не професійні якості. "Люди їх не обирають, бо вони призначаються партіями, керівниками партії в Києві", - сказав він.

На думку А.Раханського, це необхідно змінювати. Звісно, додав він, розраховувати на швидке вирішення проблем не варто, систему потрібно реформувати поступово. І першим кроком на цьому шляху мають стати дії, які дадуть змогу провести вибори до місцевих органів влади 30 травня за новими принципами.

Укрінформ

[обговорити на форумі] [підписатися на матеріали]

версія для друку
версія для друку

© Інститут Трансформації Суспільства 2004-2019. При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на сайт "Інституту Трансформації Суспільства" є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Контактні телефони: (044)235-98-28      (044)235-98-27