Інститут Трансформації Суспільства
Інститут
Трансформації
Суспільства
українською english
ДІЯЛЬНІСТЬ ІТС 
 
 
 
Виборчу систему необхідно змінювати
Укрінформ18 грудня 2009 15:55

Україні необхідно змінювати виборчу систему. Таку думку висловили учасники засідання "круглого столу" на тему: "Травневі вибори до місцевих органів влади: чи можливо відновити демократію в Україні?", що відбулося в Укрінформі.

На переконання директора Інституту трансформації суспільства, професора кафедри міжнародної економіки та підприємництва Національної академії управління Олега Соскіна, нині громадські, науково-дослідницькі та політичні кола мають об'єднатися для вироблення пропозицій з відновлення демократичної моделі виборів на місцевому рівні, а також для напрацювання плану кроків щодо реформування виборчого законодавства. Адже без таких змін вибори не матимуть сенсу, а ситуація в країні щодня погіршуватиметься. "У мене дуже поганий прогноз стосовно результатів президентських виборів. Я думаю, у другому турі жоден /кандидат/ не набере відповідної більшості, щоб його беззаперечно визнати переможцем. І тоді виходимо одразу в хаос", - сказав експерт і додав: "Ніякого нового президента у лютому не буде. Буде повна вакханалія".

У свою чергу, народний депутат України ІІ, ІІІ та ІV скликань, член Парламентської асамблеї Ради Європи, екс-голова двох комітетів ПАРЄ, Почесний член ПАРЄ Анатолій Раханський наголосив: "Сьогодні Україна перебуває в небезпеці через руйнацію парламентаризму знизу доверху, з місцевих районних рад і до Верховної Ради України. Вертикаль влади також через це зруйнована". Він зауважив, що ПАРЄ вже попереджала нас про це, але досі в Україні не зроблено нічого, аби виправити ситуацію. "Держава може загинути, або підійде до того, що прийде диктатор. Ми самі будемо просити диктатуру в нашій державі, тому що ми не справимось із нашою сьогоднішньою демократією", - заявив експерт.

А.Раханський також вважає, що громадянам не варто сподіватися на позитивні зміни після виборів глави держави: "Президентські вибори нічого не дадуть. Вони сьогодні нічого не змінять, нічого доброго не принесуть. Хто б не прийшов сьогодні до влади, він нічого не зможе зробити при нинішньому парламенті".

Однак, за словами експерта, проблема полягає не лише у парламенті. На всіх рівнях влади часто трапляються люди, які не є компетентними в багатьох питаннях, бо при їх призначенні на ту чи іншу посаду враховується єдиний показник - приналежність до певної політичної сили, а не професійні якості. "Люди їх не обирають, бо вони призначаються партіями, керівниками партії в Києві", - сказав він.

На думку А.Раханського, це необхідно змінювати. Звісно, додав він, розраховувати на швидке вирішення проблем не варто, систему потрібно реформувати поступово. І першим кроком на цьому шляху мають стати дії, які дадуть змогу провести вибори до місцевих органів влади 30 травня за новими принципами.

Укрінформ

[обговорити на форумі] [підписатися на матеріали]

версія для друку
версія для друку

© Інститут Трансформації Суспільства 2004-2017. При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на сайт "Інституту Трансформації Суспільства" є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Контактні телефони: (044)235-98-28      (044)235-98-27
  

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache