Інститут Трансформації Суспільства
Інститут
Трансформації
Суспільства
українською english
ДІЯЛЬНІСТЬ ІТС 
 
 
 
Парламент, обраний за закритими списками, Україні не потрібен - Олег Соскін
Гарт8 грудня 2009 19:08

Зміна виборчого законодавства має відбуватись цивілізовано. Якщо депутати на це не підуть, не виключені революційні заходи, спроби зламати супротив олігархічної плутократії, яка засіла у Верховній Раді, відзначає директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін.

Як стверджує Соскін, зміна виборчої системи в Україні конче необхідна. «Термінових змін потребує не тільки виборча система на місцевому рівні. Змін потребує і виборча система на парламентському рівні - вибори до Верховної ради мають відбуватись за відкритими списками», - наголошує він.

За словами експерта, те, що законопроект, поданий депутатами від НУНС, підтримала більшість фракцій, дуже важливо. «Це було вимогою всіх європейських країн і Ради Європи, оскільки українське виборче законодавство не відповідало європейським нормам. Тому ВР просто повинна негайно прийняти зміни до закону про вибори до місцевих органів влади, щоб 30 травня 2010 року провести вибори на базі мажоритарно-партійного принципу. Також важливо, щоб в великих містах вибори мерів відбувались в два тури. Потрібно розділити функції між мером, виконавчою владою в місті і головою міської ради. Виконавча влада має бути відділена від нормативно-інструктивної бази», – вважає він.

Якщо ВР намагатиметься знову відтягувати час, щоб в решті не прийняти цей закон, на погляд Соскіна, можна чекати на збурення народу. «Верховну Раду, яка не хоче приймати такий закон потрібно просто розганяти», - говорить він.

Крім цього, як відзначає експерт, важливо, щоб в законі була закріплена норма, щоб вибори дострокові не впливали на проведення виборів чергових. Зокрема, термін діяльності мера має завершуватись не залежно від того, обрали його на дострокових чи чергових виборах. «І в Києві мають теж проводитись вибори 30 травня 2010 року. За мажоритарним принципами, відкритими списками і двома турами. І ці питання мають бути закріплені в новому законі», - додає він.

На погляд Соскіна, змінивши закон про вибори депутати повернуть Україну на шлях європейської демократії. «Зараз на жаль ми з цього шляху зійшли і йдемо в помилковому напрямі. І питання виборів, якраз є ключовим», - пояснює він.

ГАРТ

[обговорити на форумі] [підписатися на матеріали]

версія для друку
версія для друку

© Інститут Трансформації Суспільства 2004-2018. При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на сайт "Інституту Трансформації Суспільства" є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Контактні телефони: (044)235-98-28      (044)235-98-27