Інститут Трансформації Суспільства
Інститут
Трансформації
Суспільства
українською english
ДІЯЛЬНІСТЬ ІТС 
 
 
 
Реформа виборчої системи України – круглий стіл міських та селищних голів Луганщини
ІТС27 лютого 2009 19:56

27 лютого (п’ятниця) 2009 року в місті Рубіжне (Луганська обл.) за участі міських та селищних голів Луганщини відбувся круглий стіл „Проведення в Україні реформи місцевого самоврядування та реформи виборчого законодавства відповідно до вимог європейської інтеграції”. Захід провів Інститут трансформації суспільства (Київ). 


Під час круглого столу:

- вироблено пропозиції про внесення змін до Законів України „Про вибори народних депутатів України” і „Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів” щодо проведення виборів за відкритими списками і можливості утворення виборчих блоків позапартійними особами;
- наголошено на доцільності формування виконавчих дирекцій обласних рад як виконавчих органів на рівні області з поступовою передачею їм усіх повноважень виконавчої влади, яка сьогодні зосереджена в апаратах обласних державних адміністрацій;
- намічено план заходів, які необхідно здійснити в обласних, міських, селищних радах для успішного впровадження реформи місцевого самоврядування в Україні;
- ухвалено Резолюцію учасників круглого столу про необхідність здійснення в Україні реформи місцевого самоврядування та реформи виборчого законодавства відповідно до вимог європейської інтеграції; Резолюцію надіслано до Парламентської Асамблеї Ради Європи, а також до Офісу Ради Європи в Україні, Представництва Європейської Комісії в Україні, ОБСЄ;
- ухвалено та підписано Звернення міських голів і лідерів громадських організацій України до Президента Парламентської Асамблеї Ради Європи пана Луїса Марії де Пуча на підтримку Резолюції ПАРЄ щодо доцільності проведення в Україні виборів за відкритими списками;
- прийнято рішення про скликання І Всеукраїнських національних зборів українських міських голів, присвячених питанням проведення адміністративно-територіальної реформи та реформи виборчої системи в Україні.

Учасники заходу: представники Луганської обласної влади; міські та селищні голови, представники міських та селищних рад Луганської області; керівники Інституту трансформації суспільства; громадські організації та засоби масової інформації Луганщини.


 

Звернення
міських голів та лідерів громадських організацій України
до Президента Парламентської Асамблеї Ради Європи
пана Луїса Марії де ПучаЗвернутися до Вас нас змушує надзвичайна ситуація, що склалася в Україні в результаті внесення змін до виборчого законодавства щодо виборів депутатів як до Верховної Ради України, так і до місцевих рад. Вибори за пропорційною системою, яка впроваджена в Україні, призвели до руйнації парламентаризму, що в умовах парламентсько-президентської форми правління може набути незворотних рис. Про це своєчасно попереджала Парламентська Асамблея Ради Європи під час обговорення ситуації в Україні за терміновою процедурою на другій частині чергової сесії ПАРЄ, яка відбулася 16-20 квітня 2007 року в Страсбурзі.

Ми цілком згодні зі змістом Резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи „Функціонування демократичних інституцій в Україні” №1549 (2007) і підтримуємо заклики та рекомендації ПАРЄ щодо внесення змін до виборчого законодавства України шляхом запровадження відкритих партійних списків не в єдиному загальнодержавному окрузі, а у визначених регіональних округах.

Ми занепокоєні тим, що сьогодні ні Президент України, ні Верховна Рада України, ні Кабінет Міністрів України не ініціюють виконання положень зазначеної Резолюції. Вважаємо, що Президент України, Верховна Рада та Кабінет Міністрів не ініціюють змін українського законодавства та приведення його у відповідність до вимог Резолюції ПАРЄ №1549 (2007).

Ми вшосте звертаємося до Вас з проханням розглянути на черговій сесії ПАРЄ у 2009 році питання про виконання Україною положень Резолюції ПАРЄ №1549 (2007).

Ми також вважаємо за потрібне, щоб зазначене питання постійно знаходилося в полі зору Моніторингового комітету ПАРЄ. На нашу думку, дуже важливо, аби Комітет став більш ефективним та діяльним щодо контролю за реалізацією Україною рекомендацій Парламентської Асамблеї Ради Європи.

У зв’язку з цим нас турбує пасивна позиція Сергія Головатого, голови Моніторингового комітету ПАРЄ, з цього питання.

Принагідно хочемо поінформувати Вас, що наразі вже понад 100 міських голів України підписали Звернення до Вас щодо розгляду питання про виконання Україною Резолюції ПАРЄ №1549 (2007).

З повагою,

Учасники круглого столу „Проведення в Україні реформи
місцевого самоврядування та реформи виборчого законодавства
відповідно до вимог європейської інтеграції”
(м. Рубіжне, Луганська обл., 27 лютого 2009 року)

Бусєнков Анатолій, Рубіжанський міський голова
Грицишин Володимир, Сєвєродонецький міський голова
Карташов Сергій, Артемівський міський голова
Єсауленко Володимир, Перевальський міський голова
Гладкова Ніна, Новодружеський міський голова
Вольвач Василь, Гірський міський голова
Петренко Петро, Червонопартизанський міський голова
Івановський Сергій, заступник Щастинського міського голови
Подколізна Ніна, секретар Алмазнянської міської ради
Медведєв Анатолій, Міловський селищний голова
Сірик Сергій, Білокуракинський селищний голова
Гнеушев Фрідріх, депутат Лисичанської міської ради
Остапенко Олександр, депутат Луганської обласної ради

Соскін Олег, директор Інституту трансформації суспільства,
організатор круглого столу 

Круглий стіл у Луганській області – це вже 6-й захід за участю міських голів, проведений Інститутом трансформації суспільства в регіонах України. Наразі вже понад 100 міських голів України підписали Звернення до Президента Парламентської Асамблеї Ради Європи про необхідність негайного внесення змін до виборчого законодавства України. Рішення, прийняті під час таких круглих столів, є надзвичайно важливими в умовах складної політичної, економічної, фінансової та структурної кризи, що нині вирує в Україні. 

Прес-служба
Інституту трансформації суспільства

[обговорити на форумі] [підписатися на матеріали]

версія для друку
версія для друку

© Інститут Трансформації Суспільства 2004-2019. При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на сайт "Інституту Трансформації Суспільства" є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Контактні телефони: (044)235-98-28      (044)235-98-27