Інститут Трансформації Суспільства
Інститут
Трансформації
Суспільства
українською english
ДІЯЛЬНІСТЬ ІТС 
 
 
 
Міські голови та громада Львівщини просять ПАРЄ змусити українську владу «відкрити» виборчі партійні списки
zik.com.ua16 січня 2009 09:38

Міські голови та лідери громадських організацій Львівщини поскаржилися Президенту Парламентської асамблеї Ради Європи Луїсу Марії де Пуча на українську владу, яка не виконує резолюцію ПАРЄ «Функціонування демократичних інституцій в Україні», прийняту 16-20 квітня 2007 року у Страсбурзі, та не ініціює зміни до виборчого законодавства через запровадження відкритих партійних списків. Відповідне рішення прийняли у Львові під час круглого столу «Проведення в Україні реформи місцевого самоврядування та реформи виборчого законодавства відповідно до вимог європейської інтеграції», який організував київський Інститут трансформації суспільства. Про це сьогодні, 15 січня, повідомив кореспондент ЗІКу.
«Вибори за пропорційною системою, яка впроваджена в Україні, призвели до руйнації парламентаризму, що в умовах парламентсько-президентської форми правління може набути незворотних рис», – йдеться у зверненні.

Учасники круглого столу наголосили, що цілком підтримують заклики та рекомендації ПАРЄ щодо внесення змін до виборчого законодавства в Україні та запровадження відкритих партійних списків, висловлені у резолюції, прийнятій у 2007 році.

«Ми занепокоєні тим, що сьогодні на Президент, ні Верховна Рада України, ні Кабінет Міністрів України не ініціюють виконання положень зазначеної резолюції, не ініціюють змін до виборчого законодавства», – сказано у зверненні.

Міські голови та лідери громадських організацій Львівщини попросили Президента ПАРЄ на черговій січневій сесії ПАРЄ «за терміновою процедурою» розглянути питання щодо виконання Україною згаданої резолюції та моніторити виконання рекомендацій ПАРЄ в Україні у подальшому.

«Це звернення вже у понеділок буде скероване до ПАРЄ. У кінці січня буде засідання ради ПАРЄ. Є всі шанси, що це питання розглянуть та будуть вжиті відповідні заходи», – прокоментував директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін.

Західна інформаційна корпорація

[обговорити на форумі] [підписатися на матеріали]

версія для друку
версія для друку

© Інститут Трансформації Суспільства 2004-2019. При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на сайт "Інституту Трансформації Суспільства" є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Контактні телефони: (044)235-98-28      (044)235-98-27