Інститут Трансформації Суспільства
Інститут
Трансформації
Суспільства
українською english
ДІЯЛЬНІСТЬ ІТС 
 
 
 
У Львові відкрили Центр євроатлантичної інтеграції
ІТС22 грудня 2008 17:31

22 грудня 2008 року у Львові урочисто відкрито Львівський центр євроатлантичної інтеграції (ЛЦЄІ). Центр утворено Інститутом трансформації суспільства на базі Львівського інституту економіки і туризму. Це вже 12-й Центр, відкритий Інститутом трансформації суспільства у регіонах України.

Під час заходу відбулося:
~ обговорення ролі регіональних центрів євроатлантичної інтеграції у створенні умов для вступу України до НАТО;
~ відкриття та презентація Львівського центру євроатлантичної інтеграції;
~ визначення механізмів залучення різних сегментів громад регіонів до роботи Центру;
~ окреслення основних напрямів та форм діяльності ЛЦЄІ;
~ проведення дискусії за участю експертів, представників місцевої влади та керівників міських відділень Центру;
~ створення у Львівському центрі євроатлантичної інтеграції Бюро з вивчення громадської думки;
~ формування молодіжного клубу „Дебати” як складової ЛЦЄІ. У відкритті Центру взяли участь: представники Центру інформації і документації НАТО в Україні, Міністерства закордонних справ України, Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України; керівники Львівської обласної та міської влади, Інституту трансформації суспільства; провідні українські експерти; викладачі і студенти вищих навчальних закладів, директори шкіл та вчителі, засоби масової інформації Львівщини. 

Львівський центр євроатлантичної інтеграції – це вже 12-й Центр, відкритий Інститутом у регіонах України. Основною місією регіональних центрів євроатлантичної інтеграції в Україні є науково-методичне та методологічне сприяння підвищенню свідомої підтримки суспільством, насамперед регіональною громадськістю, вступу України до НАТО через просвітницьку діяльність та інформування громадян з питань євроатлантичної інтеграції в областях України та активне залучення до їх діяльності органів місцевого самоврядування, вищих навчальних закладів, загальноосвітніх шкіл, громадських організацій.
 
Під час урочистого відкриття Львівського центру євроатлантичної інтеграції відбулося перерізання стрічки організаторами заходу. Із вітальними промовами виступили:
 
1) Ігор Бочан, ректор Львівського інституту економіки і туризму,доктор економічних наук, професор. Він зазначив, що Інститут на вимогу часу готує фахівців, професіоналів з туризму – народних дипломатів, котрі знають краєзнавчі та країнознавчі ресурси, рекреаційні послуги, технології гостинності та міжнародну готельну індустрію. Вони вивчають і вміють професійно спілкуватися іноземними мовами. Туризм – одне із важливих соціально-економічних явищ сучасності, що підпорядковане дії об’єктивних законів розвитку людського суспільства. Від позитивного сприйняття України залежить успіх її інтеграції до європейської спільноти. Випускники Львівського інституту економіки і туризму постійно є на стику зовнішньоекономічних відносин, показують якість життя, звичаї, традиції, ментальність українців на виїзді та в’їзді людей в Україну.
Нині туризм є визначальним чинником соціальної і культурної інтеграції людей і народів. Тому дуже визначальним є створення Львівського центру євроатлантичної інтеграції (ЛЦЄІ) саме у Львівському інституті економіки і туризму.
 
 
2) Олег Соскін, директор Інституту трансформації суспільства,заступник голови Координаційної Ради Громадської Ліги Україна – НАТО,керівник проекту зі створення регіональних ЦЄІ в Україні. Він зазначив, що відкриття Львівського центру євроатлантичної інтеграції – важлива подія не тільки для регіону, а й для України в цілому. Сьогодні понад 75% мешканців Львівщині підтримують вступ нашої країни до Північноатлантичного альянсу, і тут є ще потенціал серед громадськості, яким треба краще роз’яснити, що таке НАТО, і вони стануть його прихильниками. Тож Львівщина – це та спільнота, на яку може спертися держава, реалізуючи курс на євроатлантичну інтеграцію.
 
3) Наталя Немилівська, заступник директора Центру інформації і документації НАТО в Україні. Вона відмітила, що під час зустрічі міністрів закордонних справ у Брюсселі було підкреслено, що в Україні має посилитися інформаційно-просвітницька діяльність серед громадян. Особливо це стосується регіонів Україні. У цьому контексті створення Львівського центру євроатлантичної інтеграції є важливою справою. Центр інформації і документації НАТО в Україні усіляко підтримує такі ініціативи.
 
 
Після урочистих промов відбулося експертне обговорення питань, пов’язаних із проведенням інформаційної кампанії з питань євроатлантичної інтеграції в регіонах України.
 
 
Володимир Фурашев, завідувач відділу інформаційної політики у сфері євроатлантичної інтеграції України Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України, розповів про шляхи підвищення ефективності інформаційно-просвітницької роботи з питань євроатлантичної інтеграції в регіонах України.
 
Максим Музичко, аташе Департаменту НАТОМіністерства закордонних справ України, окреслив особливості сучасного етапу впровадження державного курсу на приєднання України до Плану дій щодо членства в НАТО.
 
 
Надія Матвійчук, менеджер міжнародних проектів Інституту трансформації суспільства,
викладач кафедри міжнародної економіки і підприємництва Національної академії управління, пояснила, як проводилася інформаційна кампанія напередодні вступу до НАТО в країнах другої хвилі розширення Альянсу.
 
 
Олег Соскін, директор Інституту трансформації суспільства, професор, завідувач кафедри міжнародної економіки та підприємництва Національної академії управління, заступник голови Координаційної Ради Громадської Ліги Україна – НАТО, керівник проекту зі створення регіональних ЦЄІ в Україні, висвітлив роль регіональних центрів євроатлантичної інтеграції як ефективного механізму підготовки до вступу України в НАТО.
 
 
Ігор Бочан, ректор Львівського інституту економіки і туризму,координатор Львівського центру євроатлантичної інтеграції, розповів про своє бачення мети, напрямів та форм діяльності Львівського центру євроатлантичної інтеграції.
 
 
Володимир Подгорнов, президент Українського фонду "Громадська думка" (м. Львів), обґрунтував необхідність створення та напрями діяльності Бюро з вивчення громадської думки в рамках ЦЄІ.
 
 
Галина Цибко, заступник директора навчально-виховного комплексу „Софія” (м. Львів),
висвітлила питання: розробка і запровадження міжнародних тренінгових курсів з питань євроатлантичної інтеграції України.
 
 
У рамках заходу відбулася суспільна дискусія за участю представників Міністерства закордонних справ України, Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України, Центру інформації і документації НАТО в Україні; керівників Львівської обласної та міської влади, Інституту трансформації суспільства; провідних українських експертів; викладачів і студентів вищих навчальних закладів, директорів загальноосвітніх шкіл та вчителів, засобів масової інформації Львівщини.
 
 Під час відкриття Львівського центру євроатлантичної інтеграції проведено анкетування з питань євроатлантичної інтеграції України.
 
 
Прес-служба Інституту трансформації суспільства
 
[обговорити на форумі] [підписатися на матеріали]

версія для друку
версія для друку

© Інститут Трансформації Суспільства 2004-2018. При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на сайт "Інституту Трансформації Суспільства" є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Контактні телефони: (044)235-98-28      (044)235-98-27