Інститут Трансформації Суспільства
Інститут
Трансформації
Суспільства
українською english
ДІЯЛЬНІСТЬ ІТС 
 
 
 
Ми і НАТО
7 жовтня 2008 11:02

Майже 73% мешканців Львівщини хочуть до альянсу і сподіваються від нього підвищення рівня життя.

 

  

 

Соціологія свідчить: під­тримка вступу до НАТО на Львівщині є великою, а мешканці регіону вважають прийнятним вступ до альянсу через референдум. Отож майже 73% опитаних мешканців Львівщини готові проголосувати за вступ до НАТО на референдумі (цікаво, що ідея вступу до ЄС має кращу підтримку - 81% - "Пошта"). Утім, проти вступу України до альянсу проголосувало б 16,2%, ще 11,1% зазначили, що їм "важко відповісти". Власне всеукраїнський референдум є найприйнятнішим способом з'ясування перспективи - так вважає 68,7% опитаних жителів. 
 
Такими є результати соцдослідження "Громадська думка жителів Львівщини щодо євроінтеграційного спрямування держави та перспектив вступу України до НАТО". Зріз вперше проведений за моделлю і методикою, розробленою Інститутом трансформації суспільства, на основі досвіду країн, які стали членами НАТО. Шляхом прямого інтерв'ювання у період з 20 серпня до 4 вересня цього року опитали 1600 респондентів регіону. Помилка репрезентативності дослідження становить +/- 2,8%. 
 
Оксана Музичук, начальник управління міжнародного співробітництва ЛОДА, зазначила, що опитування не слід трактувати як пропагандистську акцію: "Ми хотіли побачити реальну картину настроїв та розуміння населення Львівщини стосовно теми НАТО". 
 
Вступ до альянсу жителі Львівщини пов'язують із низкою позитивних змін: зміцненням безпеки держави (46,3%), поліпшенням економічного становища (37,9%), зростанням рівня життя громадян (29,3%), посиленням авторитету України на міжнародному рівні (25%), а також узгодженням українського законодавства зі стандартами країн-членів НАТО (16,6%), боротьбою з корупцією (13,2%) і навіть поліпшенням системи охорони здоров'я (6,6%). Поза тим, 15,1% опитаних не очікують жодних позитивних змін. "Ці відповіді засвідчують, що вступ до альянсу люди не сприй­мають як одноактову подію. Це процес, який зачепить усі форми їх життя", - зазначив Олег Соскін, директор Інституту трансформації сус­пільства. Він акцентує, що проведено "актуальне, глибинне та важливе дослідження". Мовляв, "Львів - центр, який сер­йозно впливає на 10 областей України та столицю". До речі, перебуваючи у Львові, О. Сос­кін повідомив, що Інститут трансформації суспільства розгортає мережу Центрів євроінтеграції в регіонах України. Наприкінці жовтня такий центр запрацює і в нас на базі інституту менеджменту і туризму. 
 
Стосовно перешкод на шляху до НАТО, то опитані певні: вони є не поза Україною, а всередині держави. Отож найбільшою перешкодою на шляху до Північноатлантичного альянсу, на думку 28,9%, є небажання цього частини громадян, 28,4% - небажання Росії, а ще 21% переконаний, що це "небажання частини керівництва України". Дві третини (66,9%) респондентів вважають, що Україна має приєднатися до ПДЧ в НАТО. Значна частина жителів сказали, що приєднання України до НАТО може становити загрозу інтересам Росії, відтак розуміють, що таке приєднання може призвести до погіршення відносин із Росією. Цікаво, що 62,4% респондентів певні: військовий конфлікт у Грузії був би неможливим у випадку членства Грузії в НАТО. 65,7% мешканців регіону висловилися, що через події в Грузії Україна має робити рішучіші кроки до альянсу. 
 
 
[обговорити на форумі] [підписатися на матеріали]

версія для друку
версія для друку

© Інститут Трансформації Суспільства 2004-2017. При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на сайт "Інституту Трансформації Суспільства" є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Контактні телефони: (044)235-98-28      (044)235-98-27
  

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache