Інститут Трансформації Суспільства
Інститут
Трансформації
Суспільства
українською english
ДІЯЛЬНІСТЬ ІТС 
 
 
 
ЄС та місцеве самоврядування: досвід вишеградських міст та українська перспектива
ІТС16 травня 2008 16:37

Вийшов у світ науково-методичний посібник „ЄС та місцеве самоврядування: досвід вишеградських міст та українська перспектива”, підготовлений Інститутом трансформації суспільства (ІТС) у рамках міжнародного проекту „Розвиток міст шляхом євроінтеграції: досвід країн Вишеградської групи для України”, що підтримується Міжнародним Вишеградським Фондом. Посібник виданий за загальною ред. професора О.І. Соскіна, директора ІТС, керівника проекту.
 
Україна обрала курс на європейську інтеграцію, ключовою складовою якої є місцеве самоврядування, сформоване за європейськими принципами. Відтак дедалі актуальнішою стає необхідність включення українських міст у систему євроінтеграційних відносин. Це дасть можливість територіальним громадам долучитися до переваг європейської інтеграції. У цьому зв'язку особливого значення набуває вивчення досвіду реформ і євроінтеграції країн Вишеградської групи, які здійснили ефективні економічні та адміністративно-територіальні реформи, набули членства в ЄС і НАТО. Упровадження цього досвіду в практику міст України дозволить їм розвиватися в рамках євроінтеграційної моделі.
 
З огляду на цю ключову ідею сформовано структуру науково-методичного посібника, що містить вісім розділів:
І. Про Європейський Союз
ІІ. Україна – Європейський Союз
ІІІ. Вишеградська група – „підготовчий клас” для вступу в ЄС
ІV. Європейська політика сусідства
V. Програми Європейського Союзу
VІ. Можливості фінансування місцевої влади з фондів ЄС: досвід країн V4
VІІ. Бюро європейської інтеграції у вишеградських містах
VІІІ. Факти та статистика
 
Видання має наукове, методичне і практичне значення. Воно може стати в нагоді керівникам місцевих органів влади України, вітчизняним та зарубіжним експертам, ученим, викладачам і студентам вищих навчальних закладів, широкому колу громадян, які прагнуть жити в європейській Україні.
 
Посібник розміщено в Інтернеті за лінком: http://ist.osp-ua.info/doc/IST_IVF_manual.pdf
 
 
 
Прес-служба Інституту трансформації суспільства
[обговорити на форумі] [підписатися на матеріали]

версія для друку
версія для друку

© Інститут Трансформації Суспільства 2004-2019. При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на сайт "Інституту Трансформації Суспільства" є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Контактні телефони: (044)235-98-28      (044)235-98-27