Інститут Трансформації Суспільства
Інститут
Трансформації
Суспільства
українською english
ДІЯЛЬНІСТЬ ІТС 
 
 
 
Формуємо партнерство Сумської області (Україна) та Лубуського воєводства (Польща) на рівні міст і районів
ІТС25 квітня 2008 18:00

У період з 18 по 25 квітня 2008 року тривав робочий візит делегації Сумської області до Лубуського воєводства (Польща) з метою поглиблення співпраці між містами українського та польського регіонів.
 
Візит є частиною проекту «Формування співпраці між українськими та польськими регіонами на прикладі Сумської області (Україна) та Лубуського воєводства (Польща)», який розробив і здійснює Інститут трансформації суспільства за програмою Уряду Польщі в особі Міністерства закордонних справ РП за підтримки Посольства Республіки Польща в Україні.
 
До складу делегації входили: Ворожбянський міський голова Андрій Дружченко, Роменський міський голова Павло Помаран, заступник Конотопського міського голови Геннадій Толкачов, керуюча справами Шосткінської міської ради Олена Кравченко, секретар Тростянецької міської ради Аліна Шацька та директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін (керівник проекту).
 
21 квітня 2008 року відбулася зустріч членів української делегації з керівниками Департаментів Бюро Маршалка Лубуського воєводства.

 
Питання, що обговорювалися під час зустрічі:
  • Створення Агенції економічного розвитку (включно з віртуальним бізнес-інкубатором)
  • Проведення муніципального аудиту підприємницького середовища для складання перспективних бізнес-проектів
  • Утворення муніципальних кондомініумів (на базі комунального житла) та сприяння формуванню приватних кондомініумів
  • Система використання вторинної сировини
  • Впровадження енергозбережувальних технологій
  • Вивчення системи організації громадського транспорту
  • Співпраця влади та бізнесу на місцевому рівні, формування інвестиційно-інноваційної моделі розвитку територій, діяльність інноваційних підприємств
  • Система делегування повноважень
  • Формування плану стратегічного розвитку муніципалітетів
 
Відбулася зустріч Олега Соскіна та членів делегації з Маршалеком Лубуського воєводства паном Кшиштофом Шиманським та Уповноваженим Ради Любуського воєводства з міжрегіонального співробітництва, Головою Польського економічного товариства (Зелена Гура) паном Анджеєм Дембовським.


 
Українська делегація була запрошена та взяла участь у засіданні сесії Сеймика Лубуського воєводства, зустрілася з Почесним Консулом України в Зеленій Гурі паном Збігнєвом Джималою.
 
Директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін провів переговори з ректором Західної вищої школи торгівлі та міжнародних фінансів у Зеленій Гурі пані Гражиною Бартковяк та директором Фонду розвитку місцевої демократії (Зелена Гура) пані Елжбетою Полак. Було досягнуто домовленості про співпрацю між Інститутом трансформації суспільства та зазначеними польськими інституціями.
 
22 квітня 2008 року Олег Соскін та керівники міст Сумської області відвідали місто Жагань, Жарський повят та місто Жари, 23 квітня 2008 року – міста Нова Суль та Кожухув, 24 квітня 2008 року – місто Сулехув.
 
Учасники української делегації зустрілися з керівниками польських міст та повяту; ознайомилися з роботою підприємств з утилізації відходів, водноканалів та систем очистки води; відвідали вільну економічну зону (Нова Суль), технопарки, інноваційні центри, місцеві підприємства, бізнес-інкубатори, будинки культури, спортивні комплекси, гімназії та школи.

24 квітня 2008 року також відбулися зустрічі із віце-Маршалеком Лубуського воєводства паном Себастіаном Семночоловскі, директором Статистичного управління в Зеленій Гурі паном Романом Федаком, керівником Лубуського відділу Спілки українців у Польщі пані Стефанією Яворніцкою. 
Під час візиту української делегації до Лубуського воєводства Лист про наміри щодо партнерства підписали:
місто Шостка – місто Слубіце
місто Ромни – місто Жари
Роменський район – Жарський повят 

Домовились про співпрацю:
місто Тростянець – місто Кожухув
місто Конотоп – місто Нова Суль
міста Ворожба – місто Жагань
 
Досягнуто домовленості про пошук міст-партнерів для польських міст Сулехув та Мендзежич.

 
У подальшому планується підписання Угод про партнерство між містами та районами українського та польського регіонів.
 
За результатами візиту делегації Сумської області до Лубуського воєводства було досягнуто домовленостей про: проведення Економічного Форуму міст Сумської області та Лубуського воєводства за участю українських та польських підприємців; стажування представників виконкомів Сумської області в містах Лубуського воєводства; обмін студентами вищих навчальних закладів та робітничою молоддю; проведення літньої школи тощо.

 
Матеріали офіційного візиту делегації Сумської області до Лубуського воєводства будуть надруковані в науково-аналітичному журналі «Економічний часопис-ХХІ», а також розміщені на сайті Інституту трансформації суспільства www.ist.osp-ua.info, www.cityukraine.osp-ua.info
 
 
Прес-служба
Інституту трансформації суспільства
[обговорити на форумі] [підписатися на матеріали]

версія для друку
версія для друку

© Інститут Трансформації Суспільства 2004-2019. При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на сайт "Інституту Трансформації Суспільства" є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Контактні телефони: (044)235-98-28      (044)235-98-27