Інститут Трансформації Суспільства
Інститут
Трансформації
Суспільства
українською english
ДІЯЛЬНІСТЬ ІТС 
 
 
 
Всеукраїнська рада міських голів звернулася до Голови ВРУ А.Яценюка
ІТС7 лютого 2008 18:18

№ 3 від 5 лютого 2008 року
 
 
Голові Верховної Ради України
п. Яценюку А.П.

 
 
Шановний пане Яценюк!
 
Дозвольте висловити Вам повагу та повідомити, що 1 лютого 2008 року відбулася Робоча нарада членів Координаційного Бюро і Комітету Всеукраїнської ради міських голів із проведення адміністративно-територіальної реформи в Україні (Рада налічує сьогодні 200 міських голів) (Програму заходу див. у Додатку 1). Учасниками наради були понад 30 міських голів, заступник міністра з питань житлово-комунального господарства України, фахівці з питань місцевого самоврядування (Список учасників див. у Додатку 2).
 
Міські голови України – учасники робочої наради прийняли ряд важливих рішень, зокрема звернутися до Вас із пропозицією провести відкриті слухання щодо проведення адміністративно-територіальної реформи і реформи місцевого самоврядування в Україні.
 
Для підготовки слухань пропонується створити робочу групу, до складу якої увійдуть усі зацікавлені громадські науково-дослідні організації та аналітичні центри, що опікуються питаннями місцевого самоврядування в Україні.
 
Члени Координаційного Бюро та Комітету Всеукраїнської ради міських голів із проведення адміністративно-територіальної реформи висловили бажання зустрітися з Вами для обговорення вищевикладеного питання та механізмів його реалізації. Очікуємо також, що Ви призначите відповідальну особу до складу робочої групи.
 
Ми вважаємо, що зволікання із проведенням адміністративно-територіальної реформи та реформи місцевого самоврядування є головною причиною загострення і розширення системної кризи, у якій перебуває Україна. Уже майже рік не працює вищий законодавчий орган влади України – Верховна Рада, у країні постійно відбуваються конфлікти між виконавчою та законодавчою гілками влади. У надзвичайно важкому становищі знаходяться керівники місцевих органів влади. Порушуються положення Європейської хартії місцевого самоврядування, ратифікованої Верховною Радою України, і фактично відсутня система місцевого самоврядування.
 
 
Окрім того, останнім часом посилився тиск на органи місцевого самоврядування в Україні, свідченням чого є два законопроекти «Про місцеві державні адміністрації» та «Про місцеве самоврядування в Україні», винесені у складі Урядового пакету на розгляд ВРУ правлячою коаліцією.
 
Міські голови України також не погоджуються із ключовими положеннями законопроекту про внесення змін до статті 50 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» (реєстр. № 0871), який Комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування рекомендує Верховній Раді України прийняти в цілому.
 
Всеукраїнська рада міських голів вважає проведення адміністративно-територіальної реформи в Україні невідкладним питанням. І якщо керівники держави зволікатимуть із його вирішенням, то Всеукраїнська рада міських голів ініціюватиме скликання Всеукраїнських національних зборів керівників місцевих органів влади для реалізації інтересів Українського народу згідно зі ст. 5 Конституції України.
 
Запевняємо Вас, що Всеукраїнська рада міських голів й надалі продовжуватиме свою діяльність у напрямі реформування адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування України.
 
 
За дорученням Всеукраїнської ради міських голів із проведення адміністративно-територіальної реформи в Україні,
 
 
 
Олег Соскін,
директор Інституту трансформації суспільства, професор,
завідувач кафедри міжнародної економіки та
підприємництва Національної академії управління,
координатор Всеукраїнської ради міських голів
 
 
Додатки:
 
 
[обговорити на форумі] [підписатися на матеріали]

версія для друку
версія для друку

© Інститут Трансформації Суспільства 2004-2019. При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на сайт "Інституту Трансформації Суспільства" є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Контактні телефони: (044)235-98-28      (044)235-98-27