Інститут Трансформації Суспільства
Інститут
Трансформації
Суспільства
українською english
ДІЯЛЬНІСТЬ ІТС 
 
 
 
Києву – дострокові вибори Київського міського голови та Київської міської ради
ІТС25 грудня 2007 19:34

24 грудня 2007 року в Києві відбулося Засідання Координаційної Ради «За майбутнє Києва». Захід організував Інститут трансформації суспільства. Учасники заходу прийняли рішення звернутися до Прем'єр-міністра України Ю.Тимошенко, Голови Верховної Ради України А.Яценюка, Голови фракції БЮТ І.Кириленка, Голови депутатської фракції Партії регіонів В.Януковича Голови фракції Блоку «Наша Україна – Народна Самооборона» В.Кириленка, Голови фракції «Блоку Литвина» В.Литвина, Голови фракції Комуністичної партії України П.Симоненка, із пропозицією докласти необхідних зусиль для найшвидшого усунення Л.Черновецького з посади Київського міського голови, проведення його дострокових виборів та виборів депутатів Київської міської ради.
 

 
Усі учасники Засідання Координаційної Ради «За майбутнє Києва» дійшли висновку, що в Києві відбуваються процеси швидкої руйнації та занепаду. Члени Координаційної Ради цілковито згодні з позицією і оцінкою Прем'єр-міністра України Ю.Тимошенко про те, що потрібно негайно виправляти становище в Києві і що головною причиною того, що сталося в столиці, є нинішня київська влада в особі міського голови Л.Черновецького, його заступника І.Кільчицької, секретаря Київради О.Довгого та депутатів Київської міської ради, які їх підтримують.
 
Учасники дискусії переконані, що перебування при владі лихоносного Київського міського голови Л.Черновецького є неприйнятним і небезпечним для подальшого існування Києва. Всі погодились з тим, що необхідно розпочати процес підготовки до негайних перевиборів Київського міського голови та Київської міської ради. Було констатовано, що в Києві панує тотальна корупція і хабарництво серед вищого керівництва київської влади, і змінити цю ситуацію на краще можна тільки шляхом дострокових виборів. Водночас, було зазначено, що коли дострокові вибори відбуватимуться на старій законодавчій базі, то немає стовідсоткової впевненості, що Л.Черновецький знову не отримає перемогу. Адже за даними різних соціологічних опитувань, міського голову Києва підтримують 20% киян. Це результат діяльності Л.Черновецького та його групи з маргіналізації та люмпенізації київської громади. Відомо, що електорат Черновецького – це в основному бідні люди, які втратили майбутнє, – пенсіонери, маргінали, паупери, люмпени, бомжі, тобто ті, хто стоять на найнижчих щаблях соціальної драбини.

У ході обговорення була висловлена думка, що Київський міський голова та його група становлять величезну небезпеку не тільки для столиці, а й для всієї України, оскільки сам Черновецький і ті міжнародні тоталітарно-сектантські екстремістські сили, які його підтримують, готуються до наступних президентських виборів в Україні. З великою ймовірністю можна стверджувати, що Л.Черновецький буде одним із кандидатів на президентських перегонах 2009 року. Звичайно, враховуючи механізм формування кола його прибічників, а також психологічних, матеріальних та інших впливів на людину, які застосовуються у ході передвиборчої кампанії, можна висловити думку, що це може стати великою проблемою і навіть бідою для всієї України.  
 

У результаті обговорення члени Координаційної Ради «За майбутнє Києва» зійшлись на думці, що в основу виборчої моделі в м. Києві слід покласти положення моделі адміністративно-територіальної реформи в Україні, розробленої Інститутом трансформації суспільства і підтриманої 200 міськими головами України.
 
Керуючись базовими положеннями зазначеної моделі, Координаційна Рада «За майбутнє Києва» пропонує:
- розділити виконавчі та нормативно-законодавчі функції влади; Київський міський голова має очолювати міську раду і керувати її діяльністю;
- створити виконавчу дирекцію (виконком) Київської міської ради на чолі з виконавчим директором, що займатиметься поточною роботою;
- призначати голову Київської міської державної адміністрації Кабінетом Міністрів України або ж Президентом України за поданням Кабінету Міністрів України);
- голова КМДА має виконувати контрольно-наглядові функції;
- вибори Київського міського голови проводити у два тури.
- депутатів Київської міської ради обирати за пропорційно-мажоритарним принципом, коли кожна партія по кожному виборчому округу виставляє окремого кандидата; скоротити кількість депутатів Київради до 60 осіб;
- діяльність депутатів у Київській міській раді повинна здійснюватися на професійній основі; вони мають займатися тільки нормативно-законодавчою роботою.
 
Дострокові вибори у Києві (а також у Харкові) повинні здійснюватися як експеримент на основі прийнятої Верховною Радою України відповідної законодавчо-нормативної бази. Для її підготовки пропонується створити експертно-координаційну групу, до складу якої увійдуть фахівці з місцевого самоврядування, представники Прем’єр-міністра України та народні депутати.
 
Шановна пані Прем’єр-міністр, ми очікуємо, що викладені нами пропозиції будуть взяті Вами до уваги і Ви призначите відповідальну від уряду особу до складу робочої групи, яка підготує відповідні законопроекти щодо проведення дострокових виборів у Києві та Харкові у вигляді експерименту. Запевняємо Вас, що Координаційна Рада «За майбутнє Києва!» й надалі продовжуватиме свою діяльність щодо докорінної зміни ситуації, яка склалася в столиці України.
 
З повагою,
члени Координаційної Ради «За майбутнє Києва!»:
 
Афонін Олександр, голова Національної спілки видавців та книгорозповсюджувачів, член Національної ради з питань культури і духовності при Президентові України
  
Губін Сергій, керівник Національного прес-клубу
 
Коваленко Олександр, кореспондент
 
Круть Анатолій, директор Комунального підприємства Київська міська стоматологічна поліклініка
 
Мазепа Наталя, провідний науковий співробітник Інституту літератури Національної академії наук України
 
Соскін Олег, директор Інституту трансформації суспільства, професор Національної академії управління, координатор Ради
 
Спірідонов Віктор, Всеукраїнське громадське об’єднання «Культи та суспільство»
 
Тимочко Тетяна, перший заступник голови Всеукраїнської екологічної ліги
 
Черінько Віктор, незалежний експерт
 
Черняховський Віталій, Форум порятунку Києва
[обговорити на форумі] [підписатися на матеріали]

версія для друку
версія для друку

© Інститут Трансформації Суспільства 2004-2019. При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на сайт "Інституту Трансформації Суспільства" є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Контактні телефони: (044)235-98-28      (044)235-98-27