Інститут Трансформації Суспільства
Інститут
Трансформації
Суспільства
українською english
ДІЯЛЬНІСТЬ ІТС 
 
 
 
Через політику сусідства до нових транзитних можливостей
ІТС18 травня 2007 18:34

18 травня 2007 року у Києві відбулася міжнародна конференція „Через політику сусідства до нових транзитних можливостей в Каспійсько-Чорноморсько-Балтійському просторі”. Захід організував та провів Центр сприяння вивченню геополітичних проблем та євроатлантичного співробітництва Чорноморського регіону „НОМОС” (м. Севастополь) у співпраці з Посольством Республіки Польща в Україні та Фондом Фрідріха Еберта.
На міжнародній конференції представники органів державної влади та наукових інституцій, провідні вітчизняні й міжнародні експерти, представники дипломатичного корпусу та бізнесових структур оцінили існуючі та перспективні загрози та виклики в регіоні, в тому числі у сфері енерготранзитної політики, розглянули проекти видобутку та транспортування енергоносіїв, консолідації підтримки НУО перспективних проектів, встановлення стійких зв’язків з ЄС, обговорювали умови можливого співробітництва за формулою „ГУАМ+” з країнами Євросоюзу.
У роботі міжнародної конференції взяв участь Олег Соскін, директор Інституту трансформації суспільства, який виступив із доповіддю „Можливості та шляхи формування Чорноморсько-Каспійсько-Балтійської нафтової і газової систем”. Під час свого виступу Олег Соскін зазначив, що Інститут трансформації суспільства (ІТС) тривалий час досліджує проблеми, пов‘язані з формуванням Балто-Чорноморсько-Каспійської системи постачання нафти. ІТС також приділяє велику увагу аналізу постачання газу з Росії і країн Центральної Азії до Європи. За останні 10 років в Україні побудована сучасна інфраструктура для прийому та транспортування каспійської нафти та нафти з країн Перської затоки і Північної Африки. Головними її елементами є нафтогін Одеса—Броди та нафтотермінал у Південному. На думку О.Соскіна, Україна вже давно могла б отримувати нафту з каспійських та інших світових родовищ, якби в період 2000-2004 р.р. у нашій державі не відбулась зрада національних інтересів і передача всього комплексу нафтопереробної промисловості України російським транснаціональним компаніям і захоплення ними українського ринку нафтопродуктів. Головна провина за це лежить на тодішньому Президенті України Л.Кучмі. Саме він і його режим бандократії створили умови для передачі нафтопереробної галузі України в руки російського транснаціонального капіталу. Щоб запрацювала Балто-Чорноморсько-Каспійська система постачання нафти, необхідно домовитися з Казахстаном та Азербайджаном щодо видобутку нафти на їх родовищах і постачання цієї нафти до терміналу в Південному з подальшим її транспортуванням по нафтогону Одеса—Броди, вважає директор Інституту трансформації суспільства. До цього процесу доречно залучити світові нафтовидобувні та нафтопереробні корпорації, і передусім американські. Важливим у цьому процесі є створення необхідних потужностей для переробки легкої нафти. О.Соскін підкреслив, що велику роль у постачанні нафти повинен відіграти Ірак. Зусилля в цьому напрямі необхідно здійснювати системно. Для України дуже важливо, щоб система Одеса—Броди працювала так, як планувалося, коли її створили. Що стосується постачання газу з Росії, то необхідно підписати прямі контракти з концерном „Рургаз” та іншими європейським компаніями на транзит купленого ними у Росії газу. Ціна за транзит 1000 кубометрів на 100 км повинна становити 4-5 євро. Це радикальним чином змінить енергетичну ситуацію на території Європи. До того ж з’являться фінансові можливості для модернізації української системи транспортування газу за рахунок отриманих від транзиту коштів. Тоді втратить сенс впровадження штучних політичних проектів із транспортування газу з Росії до Німеччини по дну Балтійського моря, — впевнений Олег Соскін. Прес-служба Інституту трансформації суспільства
[обговорити на форумі] [підписатися на матеріали]

версія для друку
версія для друку

© Інститут Трансформації Суспільства 2004-2019. При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на сайт "Інституту Трансформації Суспільства" є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Контактні телефони: (044)235-98-28      (044)235-98-27