Інститут Трансформації Суспільства
Інститут
Трансформації
Суспільства
українською english
ДІЯЛЬНІСТЬ ІТС 
 
 
 
Формування стратегічної моделі розвитку України: євроатлантична і євразійська тенденції.
ІТС16 лютого 2007 18:00

16 лютого 2007 року в Києві в Міжгалузевому інституті управління відбулася зустріч директора Інституту трансформації суспільства, професора Олега Соскіна із студентами та викладачами вузу. Він прочитав для них лекцію на тему: „Формування стратегічної моделі розвитку України: євроатлантична і євразійська тенденції”. Олег Соскін роз’яснив освітянам сутність євроатлантичної моделі розвитку України, зробив порівняльний аналіз євроатлантичної і євразійської цивілізаційних систем. Він наголосив на тому, що часи двополюсного світу минули, і нині ми живемо в нових реаліях формування багатополюсної системи, різних світів і цивілізацій.
Директор Інституту трансформації суспільства вважає, що Україна знаходиться на перетині євроатлантичної і євразійської систем, яким відповідає різна політична та соціально-економічна модель розвитку. Країнам, що належать до євроатлантичної моделі, притаманний високий рівень розвитку продуктивних сил і добробуту населення, - стверджує Олег Соскін. На Заході створені сприятливі умови для приватної власності, економічної свободи, вільного підприємництва, відкритої конкуренції, розвитку малого і середнього національного бізнесу, свободу слова, балансу політичних сил і багато іншого, що можна віднести до демократичних цінностей. В основу євразійської моделі розвитку, центром якої є Росія, покладено державну машину інтереси якої повинні обслуговувати громадяни. Ця система передбачає, що бізнес повинен розвиватися в контрольованих формах.
Пан Соскін занепокоєний тим, що в Україні не створені умови для розвитку малого і середнього бізнесу. Кредитування за ставкою 20% – 22 % надто обтяжливе для молодих людей, що хочуть започаткувати власну справу. Стан інфантильності масово охоплює велику кількість молодих людей. Тому, на думку пана Соскіна, одні втікають України на заробітки до розвинутих країн, інші – маргіналізуються, втрачаючи свій соціальний статус. На переконання О. Соскіна в Україні потрібно сформувати відповідне середовище для розвитку бізнесу, створення бізнес інкубаторів тощо. І тут варто скористатися досвідом країн Балтії і Скандинавії. Прес-служба Інституту трансформації суспільства.
[обговорити на форумі] [підписатися на матеріали]

версія для друку
версія для друку

© Інститут Трансформації Суспільства 2004-2019. При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на сайт "Інституту Трансформації Суспільства" є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Контактні телефони: (044)235-98-28      (044)235-98-27