Інститут Трансформації Суспільства
Інститут
Трансформації
Суспільства
українською english
ДІЯЛЬНІСТЬ ІТС 
 
 
 
Візит української делегації до Нижньосілезького воєводства
ITC11 жовтня 2005 15:16

2–6 жовтня 2005 р. керівники органів місцевого самоврядування та підприємницьких структур трьох українських міст – Нікополя, Миргорода та Світловодська – відвідали з офіційним візитом Нижньосілезьке воєводство. У складі української делегації було 22 особи, з яких 3 – керівники міських рад трьох українських міст, 17 – керівники підприємницьких фірм з трьох міст, 2 – керівники Інституту трансформації суспільства (ІТС). Візит організовано та проведено Інститутом трансформації суспільства в рамках проекту ПАУСІ „Налагодження співпраці між діловими колами українських і польських міст – реальне впровадження стратегічного партнерства Польщі та України”. Польськими партнерами Інституту трансформації суспільства в організації візиту були: Кабінет Маршалка Нижньосілезького воєводства, Фундація розвитку місцевої демократії (Вроцлав) та уряди трьох польських міст (Легніца, Згожелець, Дзержоньов). Українськими партнерами ІТС виступили керівники міської влади трьох українських міст (Нікополь, Миргород, Світловодськ). Патронат здійснював торгово-економічний відділ Посольства Республіки Польща в Україні. Мета візиту: закріплення бізнес-стосунків, налагоджених під час українсько-польських коопераційних бірж, проведених у травні-липні 2005 р. у вищезазначених українських містах, знайомство з польськими фірмами, встановлення конкретних форм співпраці, обмін позитивним досвідом здійснення місцевого самоврядування та підприємницької діяльності, обговорення можливості укладання угод про партнерство міст. Передбачається, що партнерства будуть створені між трьома парами українських та польських міст: Нікополь – Легніца, Миргород – Згожелець, Світловодськ – Дзержоньов. Українська делегація розпочала свій візит до Польщі з міста Вроцлава – столиці Нижньої Сілезії. А далі представники кожного українського міста поїхали до свого потенційного міста-партнера, аби провести переговори та налагодити співпрацю між підприємцями двох міст, відвідати польські підприємства, банки, комунальні заклади, обмінятися досвідом стосовно формування бізнес-середовища й інвестиційного клімату в містах, ознайомитися з роботою органів місцевого самоврядування та механізмами прийняття ними рішень щодо сприяння розвитку малого та середнього бізнесу та ін.
Нікополь – Легніца
До складу делегації з міста Нікополя, яка відвідала Легніцу, входили: Нікопольський міський голова Сергій Старун, директор Нікопольського незалежного центру споживчих та екологічних експертиз Станіслава Пранік, директор ПП „Ютар” Олексій Сандул, приватний підприємець-бджоляр Володимир Жиденко. У ході візиту відбулося чимало цікавих та корисних заходів: коопераційна біржа, у якій взяли участь українські та польські бізнесмени (причому не тільки з Легніци, а й з Лубіна, Полковіце, Кам’яної Гури); зустріч з президентом міста Легніца Тадеушом Кжаковським та керівництвом міської ради; відвідання Легніцької Спеціальної Економічної Зони, де працюють фірми з німецьким, французьким та голландським капіталом; зустріч в АТ „Мастерс”; підсумкова прес-конференція за участю місцевих ЗМІ, що проходила в Ратуші міста. Під час пресової конференції наголошувалося, що підставою для укладання партнерства між містами є насамперед контакти між бізнес-структурами.
Миргород – Згожелець
До складу делегації з міста Миргорода, яка відвідала Згожелець, входили: заступник міського голови Миргорода Світлана Ширшова, директор міського комбінату побутових послуг, депутат міської ради Костянтин Борсук, директор ПМ ПВП „Хлібодар” Юрій Руденко, власник ПП “КВАДР” Валентина Кібірєва, директор ТОВ „Гефест” Володимир Тараненко, приватні підприємці Петро Моркотун та Володимир Марцинковський. Програма візиту містила ряд заходів, які передбачали налагодження безпосередніх контактів між підприємцями українського та польського міста. Зокрема відбулася коопераційна біржа, де бізнесмени представляли свої можливості та проекти, відвідання підприємств, електростанції, важливих об’єктів комунальної та соціальної сфер. Візит виявився досить вдалим, оскільки ряд бізнес-структур, що працюють, зокрема, у галузях пекарства, легкого одягу, будівельних матеріалів, визначили взаємовигідні механізми співпраці. Між керівниками міст Миргорода та Згожельця відбулися переговори щодо напрямів та форм взаємовигідної співпраці. Презентувалися можливості міст, які можуть зацікавити обидві сторони. Було визнано за доцільне налагодити співробітництво у сфері функціонування міських систем, управління комунальним майном, а також участі у транскордонних програмах ЄС.
Крок у доброму напрямі Візит делегації представників органів самоврядування міста Миргорода та представників бізнесу оцінюю максимально позитивно. Цей візит дозволив не тільки обмінятися поглядами і досвідом зі сфери самоврядування, але передусім став базою для розвитку економічних контактів. Маю надію, що для Миргорода також візит до Згожельця був важливим імпульсом для розвитку міста й подальшої співпраці в багатьох важливих напрямах. Важливим ефектом зустрічі в Згожельці є вияв готовності співпрацювати в галузі продукції будівельних матеріалів, хлібобулочних виробів та легкого одягу. Я думаю, що ці контакти будуть мати довгостроковий характер і принесуть велику економічну користь для обох міст та регіонів.

Бургомістр Згожельця Мірослав Фєдоровіч

Світловодськ – Дзержоньов
До складу делегації з міста Світловодська, яка відвідала Дзержоньов, входили: Ірина Радченко, головний спеціаліст відділу інвестицій Світловодського міськвиконкому, Анатолій Кочерга, заступник голови ради правління „Східноєвропейського банку”, Віктор Тербан, голова правління Світловодського заводу чистих металів, Сергій Волохов, директор СП „Сілікон”, Олег Несін, директор Світловодського комбінату важких сплавів, Михайло Бур’янський, директор ТОВ „Нафтатрейд”. Члени світловодської делегації зустрілися з керівниками міської влади Дзержоньова, бурмістром міста паном Мареком Піоруном, ознайомилися з роботою спеціальної економічної зони, а також ряду польських підприємств, таких як Technika Szpitalna, Dezam, Galwanizer, Centrozap Defeka, Orion i Ostroszowicka Fabryka Mebli. Під час зустрічей ішлося про налагодження співпраці між бізнесменами, можливість інвестування та створення спільних підприємств. 6 жовтня 2005 р. члени української делегації повернулися у Вроцлав, аби підбити підсумки візиту. Для цього Кабінет Маршалка Нижньосілезького воєводства та Фундація розвитку місцевої демократії скликали прес-конференцію, яка проходила в конференц-залі готелю RADISSON. Учасниками заходу були: Павел Врублевський, маршалек Нижньосілезького воєводства, Люцина Моравська, керівник Бюро промоції регіону та закордонної співпраці Нижньосілезького воєводства, Ядвіга Зєнкєвіч, віце-президент Легніци, Ришард Шидловський, заступник бурмістра Дзержоньова, Галина Дунєц, директор департаменту з міжнародних зв’язків уряду міста Згожелець, Сергій Старун, Нікопольський міський голова, Світлана Ширшова, заступник Миргородського міського голови, Ірина Радченко, головний спеціаліст відділу інвестицій Світловодського міськвиконкому, а також українські та польські підприємці. Пресову конференцію вели Олег Соскін, директор Інституту трансформації суспільства, керівник проекту, та Шимон Гаврищак, директор Фундації розвитку місцевої демократії у Вроцлаві. Численним польським мас-медіа, присутнім на заході, були презентовані здобутки візиту, окреслені напрями подальшої співпраці й конкретні механізми розвитку відносин між підприємствами та органами місцевої влади трьох українських і трьох польських міст.
[обговорити на форумі] [підписатися на матеріали]

версія для друку
версія для друку

© Інститут Трансформації Суспільства 2004-2019. При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на сайт "Інституту Трансформації Суспільства" є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Контактні телефони: (044)235-98-28      (044)235-98-27