Інститут Трансформації Суспільства
Інститут
Трансформації
Суспільства
українською english   
ДІЯЛЬНІСТЬ ІТС 
 
 
 
ПРОЕКТ
„Формування сучасних управлінських та комунікативних навичок у працівників органів місцевої влади: українські можливості в контексті фінського досвіду”
 
Виконавець проекту: Інститут трансформації суспільства (Київ, Україна)
Підтримка: Посольство Фінляндії в Україні
 
 
Загальна інформація про проект
 
 
Тривалість проекту: 9 місяців (квітень-грудень 2011)
 
Проектна діяльність:
 
1. Підготовка та проведення тренінгів на тему: „Формування сучасних управлінських та комунікативних навичок у працівників органів місцевої влади: українські можливості в контексті фінського досвіду”
 
Кількість тренінгів: чотири
Місце проведення: обласні центри України – Кіровоград, Вінниця, Хмельницький, Полтава
 
Мета тренінгів: Забезпечити працівників органів місцевої влади України сучасними знаннями та навичками, у тому числі на основі фінського досвіду, у таких сферах, як: управління процесами місцевого розвитку, налагодження ефективної комунікації між місцевою владою та громадою, формування й використання інформаційних потоків, спрямованих на активізацію розвитку місцевих громад.
 
Кількість учасників кожного тренінгу: 60 осіб.
 
Склад учасників: представники Посольства Фінляндії в Україні, керівники місцевої влади, депутати міських рад, працівники виконавчих комітетів міських рад, представники прес-служб міських рад, депутати селищних рад, експерти, місцеві засоби масової інформації.
 
2. Підготовка та публікація матеріалів проекту у виданні „Інформаційний бюлетень українських міст”.
 
Кількість видань: 2.
Наклад кожного видання: 1 тис. шт.
Загальна кількість примірників: 2 тис. шт.
Формат: A4
Обсяг кожного видання: 16 сторінок.
 
Структура кожного Бюлетеня: 1) загальна інформація про зміст та напрями реалізації good governmence в Україні, європейських країнах з особливим акцентом на фінський досвід; 2) аналітичні огляди двох тренінгів iз фотогалереями; 3) висновки та пропозиції.
 
Цільові групи-отримувачі Бюлетеня: керівники місцевої влади, громадських організацій, бібліотеки, місцеві ЗМІ всіх областей України.
 
3. Підготовка та поширення поштою та через Інтернет проектних матеріалів.
-         За підсумками кожного заходу ІСТ підготує розшифровку дискусії, редаговану версію експертних доповідей та аналітичний огляд заходу (включаючи вступну частину, тексти експертних доповідей, огляд дискусії, висновки та пропозиції);
-         ІТС поширить два випуски „Інформаційних бюлетенів українських міст” поштою за цільовим списком серед керівників адміністрацій центрального, регіонального та міського рівнів, посольств іноземних держав в Україні, міжнародних організацій, недержавних організацій, науково-аналітичних центрів, навчальних закладів, мас-медіа;
-         ІТС підготує електронні версії матеріалів проектних заходів та „Інформаційних бюлетенів українських міст” та розмістить їх на сайтах Інтернет-холдингу ІТС (55 сайтів);
-         ІТС створить окрему сторінку на веб-сайті ІТС (www.ist.osp-ua.info) для розміщення поточних та підсумкових матеріалів проекту;
-         ІТС поширить анонси проектних заходів та їх результати в мережі Інтернет та серед підписчиків електронних матеріалів ІТС (понад 3000 електронних адрес в Україні, Росії, країнах Балтії та Вишеградської групи тощо).
 
Цільова группа проекту:
Органи місцевого самоврядування: Мери та заступники мерів українських міст тих областей, залучених до участі у проекті, секретарі та депутати міських рад, а також (за можливості) депутати селищних рад.
Представники адміністрацій: голови обласної та районних адміністрацій відповідних областей, працівники виконавчих комітетів міських рад, представники прес-служб.
 
Основна мета проекту – надати цільовій групі, залученій до участі у проекті, сучасних знань про європейську систему good governmence, що застосовується на рівні міст. Особливо буде наголошено на позитивній практиці широкого самоуправління, яке має місце у фінських містах.
 
Завдання проектної діяльності, що випливають із мети проекту:
 
-  Підвищення професійної майстерності та конкурентоспроможності місцевих політиків.
-  Забезпечення працівників органів місцевої влади України сучасними знаннями та навичками,у тому числі на основі фінського досвіду, у таких сферах, як: управління процесами місцевого розвитку, налагодження ефективної комунікації із громадою, формування й використання інформаційних потоків, спрямованих на активізацію ініціатив місцевих громад.
-  Поширення аналітичних оглядів кожного тренінгу та „Інформаційних бюлетенів українських міст”, виданих в рамках проекту, серед цільових груп для практичного використання.
 
Проектом передбачено вивчення фінського досвіду ефективного управління (good governmence) на рівні міст (муніципалітетів) у тих сферах, які безпосередньо становлять інтерес для представників міської влади України, залучених до участі у проекті, а саме:
1)     система управління процесами місцевого розвитку у фінських муніципалітетах (законодавче підґрунтя місцевого самоуправління; міське планування, регулювання муніципальних фінансів, соціальний захист, надання комунальних послуг, розвиток міської інфраструктури, залучення інвестицій, розвиток туризму; а також функції департаментів місцевого самоуправління у фінських муніципалітетах);
2)     механізми ефективної взаємодії між місцевою владою та громадою (співпраця влада – громада),
3)     формування й використання інформаційних потоків, спрямованих на активізацію розвитку місцевих громад (інформаційно-комунікативна діяльність міської влади).
 
Головні джерела фінського досвіду для використання у проекті:
1. У проектних заходах (тренінгах) братимуть участь українські експерти, які мають досвід роботи чи навчання у Фінляндії та на високому професійному рівні здатні викласти фінський досвід good governmence, що застосовується у фінських муніципалітетах.
 
2. Під час проектних заходів всі учасники отримають комплекти інформаційних та наукових матеріалів, підготовлених Інститутом трансформації суспільства (ІТС). Кожний комплект міститиме:
1) докладну інформацію про сучасну законодавчу базу розвитку місцевого самоврядування у Фінляндії; про основні риси широкого самоуправління у Фінляндії; про основні функції Департаменту місцевого самоуправління у фінських муніципалітетах; роль центрів економічного розвитку у підвищенні активності та привабливості територій;
2) тези виступів (у формі слайдів) українських експертів з питань налагодження в містах системи good governmence та його використання у фінських муніципалітетах;
3) наукову книгу „Фінський досвід місцевого самоврядування – для українських міст”, видану Інститутом трансформації суспільства за результатами однойменного проекту. Проект був реалізований Інститутом трансформації суспільства у 2006 р. за підтримки Міністерства внутрішніх справ Фінляндії, Союзу муніципалітетів Фінляндії і АТ „Ефеко”. У книзі зібрано практичні статті провідних фінських експертів та керівників фінських муніципалітетів у галузі місцевого самоврядування. Книга має наукове, практичне і методологічне значення. 
 

 

Набутий досвід українськими місцевими лідерами у ході реалізації проекту буде використовуватися у практичній діяльності та прийнятті рішень, спрямованих на налагодження ефективної системи місцевого самоврядування у містах України.
 
 

Перший тренінг

Формування сучасних управлінських та комунікативних навичок
у працівників органів місцевої влади:
українські можливості в контексті фінського досвіду


Кіровоград, 26 травня 2011 року
Другий тренінг

Формування сучасних управлінських та комунікативних навичок
у працівників органів місцевої влади:
українські можливості в контексті фінського досвіду


Вінниця, 22 червня 2011 року


Третій тренінг

Формування сучасних управлінських та комунікативних навичок
у працівників органів місцевої влади:
українські можливості в контексті фінського досвіду


Хмельницький, 27 вересня 2011 року

 
[Огляд заходу] [Програма заходу]
 

  

Четвертий тренінг

Формування сучасних управлінських та комунікативних навичок
у працівників органів місцевої влади України

Полтава, 13 грудня 2011 року

 
[Огляд заходу] [Програма заходу]
 

 

 

Інформаційний бюлетень українських міст

 

 

Інформаційний бюлетень українських міст, №1'2011

Інформаційний бюлетень українських міст, №2'2011

 

 

версія для друку
версія для друку

© Інститут Трансформації Суспільства 2004-2021. При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на сайт "Інституту Трансформації Суспільства" є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
E-mail: admin.osp@gmail.com
  
TyTa