Інститут Трансформації Суспільства
Інститут
Трансформації
Суспільства
українською english   
ДІЯЛЬНІСТЬ ІТС 
 
 
 
Проект «Європейська перспектива українських міст
у контексті польського досвіду
(на прикладі міста Феодосія)»

Проект впроваджує Інститут трансформації суспільства (ІТС) Директор ІТС – професор Олег Соскін

Проект підтримується Посольством Республіки Польща в Україні

01 серпня 2007 – 30 листопада 2007

Зміст проекту


Контекст
В умовах, коли Україна обрала курс на європейську інтеграцію, дедалі актуальнішою стає потреба включення у цей процес місцевих громад. Українські міста необхідно інтегрувати в систему міжнародних зв’язків, щоб вони відчули переваги європейської перспективи і прагнули її досягти. Набутки Польщі, яка здійснила ефективні економічні та адміністративні реформи, набула членства в ЄС і НАТО, для України є реальним прикладом того, як потрібно діяти, щоб досягти успіху. Проектом пропонується обрати українське місто Феодосію як площадку для проведення низки заходів, спрямованих на вивчення польського досвіду реформ і євроінтеграції з метою наблизити міську громаду до європейської перспективи. Цій меті слугуватиме налагодження партнерських відносин між українським містом Феодосія та польським містом Колобжег (Kołobrzeg), налагодження довготривалої співпраці між органами місцевого самоврядування, підприємцями та територіальними громадами обох міст, проведення спільних наукових заходів та інтелектуальних дискусій. У ході реалізації проекту партнером Інституту трансформації суспільства виступатиме Феодосійська міська рада та Феодосійська фінансово-економічна академія.

Короткий зміст проекту
Ініціюючи цей проект, Інститут трансформації суспільства (ІТС) прагне на основі польського досвіду виробити теоретичні та практичні механізми долучення українських міст до європейської спільноти; апробувати зазначені механізми на прикладі міста Феодосія (Автономна Республіка Крим); довести, що європейський курс розвитку є найкращим шляхом до демократії та процвітання країни.

Проектні заходи

1. Підбір польського міста-партнера для українського міста Феодосія. Наразі таке місто підібране – ним стало польське місто Колобжег (Kolobrzeg).

Діяльність Інституту трансформації суспільства (ІТС) з метою пошуку та визначення польського міста-партнера:

 • вивчення параметрів Феодосії та її інтересів до співпраці з польською стороною;
 • вибір польського регіону та 3–4 польських міст, які за своїми параметрами відповідають українському місту;
 • здійснення комунікацій з президентами кожного міста (листування, телефонні переговори тощо);
 • визначення оптимального за своїми параметрами польського міста, інтереси якого відповідають інтересам Феодосії;
 • здійснення контактів у форматі українське місто – Інститут трансформації суспільства  – польське місто;
 • підготовка та погодження з кожною стороною Листів про наміри та текстів Угоди про партнерство, складених ІТС українською та польською мовами;
 • отримання офіційних листів від обох міст, що підтверджують готовність стати партнерами.

Про зацікавленість міста Феодосія налагодити партнерські відносини з польським містом ідеться у листі мера Феодосії пана В.О.Шайдерова на адресу Посла Республіки Польща в Україні та на адресу Інституту трансформації суспільства від 27 квітня 2007 року. У цьому листі також визнається, що Інститут трансформації суспільства є відомою в Україні установою, що ініціює та керує численними програмами, спрямованими на впровадження курсу України на демократизацію життя. З огляду на це, Феодосійська міська рада надає Інституту трансформа­ції суспільства повноваження з координації та встановлення партнерських стосу­нків між польським містом та Феодосією.

 

2. Організація робочого візиту делегації польського міста Колобжег до міста Феодосія 5–9 листопада 2007 року.

Цілі візиту: проведення переговорів між керівниками органів місцевого самоврядування, представниками освітянського та бізнес-середовища українського та польського міст; ознайомлення з досвідом місцевого самоврядування України; відвідання українських підприємств, банків, інвестиційних компаній, зацікавлених у співпраці з польськими партнерами; відвідання навчальних закладів Феодосії; визначення конкретних форм та напрямів співпраці; обговорення взаємовигідних сфер співпраці; узгодження основних положень Угоди про партнерство українського та польського міст.

Склад польської делегації: Януш Громек, Президент міста Колобжег; Артур Мацкевич, Староста Колобжегського повяту; Міхал Куячіньскі, Керівник прес-служби Президента Колобжега; Едіта Банашек, Інспектор з питань туризму та міжнародного співробітництва; Ремігуш Спульни, керівник бізнес-структур в ресторанній та готельній сферах; Лех Печіньскі, директор Морської школи.

Феодосія (Україна) – Колобжег (Польща):парафовано Угоду про партнерство двох міст

 

3. Підготовка та проведення 6–7 листопада 2007 року українсько-польської науково-практичної конференції  «Місцеве самоврядування в країнах ЄС: польський досвід для українських міст» та круглого столу „Адміністративно-територіальна реформа: досвід Польщі та можливості його впровадження в Україні”. Заходи відбуватимуться в рамках візиту польської делегації до Феодосії.

Програма україно-польської науково-практичної конференції «Місцеве самоврядування в країнах ЄС: польський досвід для українських міст» та круглого столу «Адміністративно-територіальна реформа: досвід Польщі та можливості його впровадження в Україні» [рос. мовою]

 

4. Організація і здійснення робочого візиту делегації міста Феодосія до польського міста-партнера Колобжег.

Цілі візиту: закріплення контактів між органами місцевого самоврядування, представниками освітянського та бізнес-середовища українського та польського міст; ознайомлення з досвідом місцевого самоврядування України; відвідання українських підприємств, банків, інвестиційних компаній, зацікавлених у співпраці з польськими партнерами; відвідання навчальних закладів Феодосії; визначення конкретних форм та напрямів співпраці; підписання Угоди про партнерство українського та польського міст.

 

Короткий зміст цілей проекту

а) загальна мета:
Поглиблення співпраці між Україною та Польщею на рівні місцевого самоврядування та впровадження демократичних принципів розвитку.

б) безпосередні цілі:
Налагодження партнерських відносин між українським містом-портом Феодосія та польським містом-портом Колобжег з метою координації їх зусиль та досягнення відчутних успіхів на шляху євроінтеграційного розвитку.

Очікувані результати проекту

Передбачається, що в результаті реалізації проекту буде:

 1. Підібрано польське місто-партнер для українського міста Феодосія.
 2. Організовано два робочі візити (Феодосія – Колобжег, Колобжег – Феодосія), у ході яких буде визначено сфери та форми співпраці, що становлять взаємний інтерес публічних адміністрацій та місцевих громад обох міст.
 3. Підготовлено текст Угоди про співпрацю міст – правовий документ (українською та польською), що формалізує відносини сторін.
 4. Підписано Угоду про співпрацю між українським і польським містом – учасниками проекту, що дасть змогу феодосійській місцевій владі та громаді долучитися до європейського простору.
 5. Проведено українсько-польську науково-практичну конференцію та круглий стіл, що дозволить українським містам (зокрема Кримського регіону) поглибити знання про функціонування європейської, і насамперед польської, системи місцевого самоврядування, налагодити обмін досвідом між науковими та освітянськими спільнотами України і Польщі.

Продовження проекту

Проект не є одноразовим заходом, оскільки він залишить помітний слід у середовищі, до якого він адресований:

 • маючи партнером місто з Польщі, яка є членом ЄС, органи місцевого самоврядування Феодосії впроваджуватимуть у практику своєї діяльності європейські, демократичні методи управління;
 • українське та польське міста співпрацюватимуть у довгостроковій перспективі, постійно долучаючи до цієї співпраці нові сегменти територіальної громади;
 • Феодосія зможе налагодити співпрацю з іншими містами з країн ЄС, які вже є партнерами польського міста Колобжег, що збільшить європейські перспективи українського міста;
 • представники приватного сектора з України та Польщі, які братимуть участь у реалізації проекту, матимуть змогу налагодити відносини і завдяки цьому активізувати бізнес-середовище у своїх містах;
 • українські та польські освітяни закладуть основи для впровадження у подальшому спільних наукових та освітніх проектів;
 • суспільні та молодіжні організації двох міст – учасників проекту зможуть організовувати спільні заходи і сприяти зміцненню громадянського суспільства в обох країнах;
 • модель партнерства українських та європейських міст, розроблена ІТС і ще раз апробована на прикладі пари Феодосія – Колобжег, і надалі буде впроваджуватися Інститутом трансформації суспільства для зміцнення європейського вектора розвитку України.

версія для друку
версія для друку

© Інститут Трансформації Суспільства 2004-2021. При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на сайт "Інституту Трансформації Суспільства" є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
E-mail: admin.osp@gmail.com
  
TyTa