Інститут Трансформації Суспільства
Інститут
Трансформації
Суспільства
українською english   
ДІЯЛЬНІСТЬ ІТС 
 
 
 

ПРОЕКТ
"Роль брендингу міст в епоху змін: європейський досвід для України"

 Проект упроваджується Інститутом трансформації суспільства
за підтримки Посольства Королівства Нідерланди в Україні


У чому полягає актуальність проекту?

Сьогодні в Україні існує нагальна необхідність проведення адміністративно-територіальної реформи і реформи місцевого самоврядування, що, зокрема, потребує створення ефективних моделей функціонування міст відповідно до європейських вимог. З огляду на це надзвичайно важливим та актуальним для українських міст є вивчення і впровадження європейської системи управління територіями, створення їхнього бренду та просування на міжнародному рівні. У європейських країнах брендинг – це реальна щоденна практика міст. Місто з конкретно сформованим брендом має ряд переваг: надходження зовнішніх та внутрішніх інвестицій, соціальна захищеність населення, розвиток туризму, створення нових робочих місць та ін. Тому українським містам потрібно запозичувати європейський досвід для підвищення своєї привабливості в Європі та світі. Інститут трансформації суспільства, який накопичив великий та успішний досвід роботи у сфері місцевого самоврядування, співпрацює із 300 міськими радами, численними громадськими організаціями, впроваджує з 2001 р. веб-проект „Українські міста в Інтернеті” (учасники – 44 міста), видає науковий журнал „Економічний часопис-ХХІ” (наклад 1 тис. прим.), має достатні можливості для навчання міських голів та представників органів місцевого самоврядування в напрямі ефективного муніципального управління і брендингу міст.

Долучені до проекту команди працюють у наукових організаціях, а також відіграють роль експертів та радників на практиці. Їх залучення до наукової діяльності, реалізації численних проектів з регіонального розвитку, публікацій, закордонних зв’язків створює передумови для позитивних результатів цього проекту.

Основні проектні заходи:

1. Організація та проведення трьох семінарів-тренінгів на тему „Роль брендингу міст в епоху змін: європейський досвід для України” для міських голів і представників органів місцевого самоврядування малих та середніх міст України.

Мета семінарів-тренінгів:
1. Окреслити сутність та європейські підходи до здійснення брендингу територій.
2. Ознайомити міських голів та представників органів місцевого самоврядування малих міст України з кращими практиками брендингу і промоушену міст, формування інвестиційної і туристичної привабливості територій.
3. Надати місцевим лідерам практичні навички формування бренду міста на основі європейського досвіду.
4. Підготувати методичні рекомендації щодо створення ефективного бренду міст України.

Місця проведення семінарів-тренінгів: Алушта (АР Крим), Житомир, Чернігів.

2. Видання та поширення брошури „Роль брендингу міст в епоху змін”, що міститиме методичні рекомендації щодо формування бренду малих і середніх міст України та матеріали трьох семінарів-тренінгів.

Цільові групи – отримувачі брошури: органи місцевої влади, неурядові організації, вищі навчальні заклади, бібліотеки, засоби масової інформації усіх міст України.

Брошура буде також поширена серед представників центральних органів законодавчої та виконавчої влади, посольств і міжнародних фондів, громадських організацій, наукових та освітніх інституцій, бібліотек і мас-медіа.

3. Створення офіційних веб-сайтів трьох українських міст (Алушта, Ніжин, Коростишів).

Мета: формування умов для ефективного розвитку територіальних громад, створення позитивного іміджу міст, презентація можливостей міст широкому загалу, швидке поширення найактуальнішої інформації про дії влади і події в трьох українських містах, полегшення встановлення міжнародних зв’язків, залучення внутрішніх та зовнішніх інвестицій, налагодження соціального партнерства між місцевою владою і громадою тощо.


Очікувані результати проекту

Подібні проекти, реалізовані у різних розвинутих країнах, засвідчили, що створення ефективного бренду міст може значною мірою підвищити рівень місцевого самоврядування (збільшення темпу роботи, рівня задоволення потреб місцевих мешканців, інвесторів, підприємців, туристів).

Завдяки проекту, що реалізовується Інститутом трансформації суспільства, буде покращена ефективність діяльності місцевої влади, підприємницьких структур, громадських та некомерційних організацій, зросте рівень знань і поінформованість керівників місцевих громад про маркетингове управління.

Головним результатом проекту, відповідно до його основної мети та прикладного характеру, буде вироблення методичних рекомендацій, що дадуть спеціалістам (представникам органів місцевого самоврядування) можливість налагодити маркетингове управління в муніципалітетах, створити ефективні бренди міст для конкурентоспроможного розвитку.

Перший семінар-тренінг

Роль брендингу міст в епоху змін: європейський досвід для України

Алушта, 4 листопада 2011 року

 

[Огляд заходу] [Програма заходу]

 

 

Другий семінар-тренінг

Роль брендингу міст в епоху змін: європейський досвід для України

Житомир, 1 грудня 2011 року

 

[Огляд заходу] [Програма заходу]

 

 

Третій семінар-тренінг

Роль брендингу міст в епоху змін: європейський досвід для України

Чернігів, 10 лютого 2012 року

 

[Огляд заходу] [Програма заходу]

 

 

 

Офіційні веб-сайти трьох українських міст

Алушта, Ніжин, Коростишів

 

 

 

 

 

Книга
"Роль брендингу міст в епоху змін"

 

 

   

[Інформація про книгу] [Передмова] [Зміст] [About book]
Скачати книгу в форматі pdf

 

 

версія для друку
версія для друку

© Інститут Трансформації Суспільства 2004-2021. При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на сайт "Інституту Трансформації Суспільства" є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
E-mail: admin.osp@gmail.com
  
TyTa