Інститут Трансформації Суспільства
Інститут
Трансформації
Суспільства
українською english   
ДІЯЛЬНІСТЬ ІТС 
 
 
 
Фундація розвитку місцевої демократії
Нижньосілезький центр Фундації розвитку місцевої демократії (ФРМД) у Вроцлаві є авторитетною структурою, яка професійно працює у сфері місцевого самоврядування. Оскільки напрямки діяльності Фундації та Інституту трансформації суспільства здебільшого збігаються, між вдома організаціями в 1999 р. були налагоджені партнерські відносини для подальшої співпраці. ФРМД виступала головним партнером Інституту в реалізації проекту "Формування механізмів регіональної співпраці між місцевою владою та діловими колами України та Польщі" (в рамках Програми ПАУСІ), що впроваджувався ІТС у 2000-2001 рр. Окрім того, Інститут був українським партнером Фундації в декількох проектах, що вона впроваджувала в Польщі. Інститут трансформації суспільства та ФРМД у 2001 р. спільно організували діловий візит шести українських мерів і представників місцевого бізнесу до шести польських міст Нижньої Сілезії для укладання угод про партнерство. Відтак народилися перші пари українсько-польських міст-партнерів, що налагодили співпрацю за моделлю, розробленою Інститутом трансформації суспільства.
Фундація розвитку місцевої демократії - це неурядова, аполітична, незалежна і некомерційна організація, заснована 18 вересня 1989 р. Місією ФРМД є поширення ідей громадського самоврядування, яке є основою демократії. Виконуючи свою місію, Фундація підтримує діяльність локального самоврядування, а також неурядових організацій. ФРМД сприяє процесу децентралізації держави та успішно працює у сфері самоврядування завдяки своїй мережі, куди входять 17 регіональних осередків і 4 Вищі школи держуправління. Одним із осередків Фундації розвитку місцевої демократії є Нижньосілезький центр, який діє на території Нижньосілезького воєводства, починаючи з 1990 р.ФРМД підтримує самоврядування завдяки такій методології:


 • Спеціалізоване навчання

 • Спеціалізований консалтинг

 • Європейські проекти

 • Розвиток громадянського суспільства

 • Закордонна співпраця
Спеціалізоване навчанняСпеціалізоване навчання - дна з основних форм діяльності. Більшість занять відбувається в офісі Фундації розвитку місцевої демократії у Вроцлаві, але навчання також організовуються в містах регіону. Тематика занять стосується всіх можливих галузей діяльності самоврядування. Середня кількість учасників на рік становить близько 1 700 осіб.Спеціалізований консалтингФРМД здійснює спеціалізований консалтинг у сфері локального розвитку. Консультації надаються, зокрема, з таких питань:


 • стратегія локального розвитку;

 • план локального розвитку;

 • вивчення можливостей реалізації плану та стратегії.
У пропозиції Фундації можна також знайти поради:


 • як шукати джерела фінансування проектів?

 • як отримати кошти із зовнішніх джерел фінансування?

 • як керувати реалізацією проекту?
З вересня 2005 р. ФРМД розпочав координацію навчання за програмою "Хороший проект - шанс для розвитку регіонів - навчання з Європейського Фонду регіонального розвитку". Цикл цього навчання патронуватиме та фінансуватиме Міністерство економіки Польщі.Метою навчання в рамках зазначеної програми є надання допомоги потенційним респондентам Інтегрованої операційної програми регіонального розвитку та Секторної операційної програми підвищення конкурентоспроможності підприємств у сфері підготовки та координації проектів згідно з вимогами Європейського Фонду регіонального розвитку.Європейські проекти


 1. Батьки-працівники - професійний розвиток батьків під час декретної відпустки. Основною ідеєю проекту є підвищення можливості поєднання професійного життя з родинним. Реалізація проекту за участю коштів Європейського соціального фонду в рамках Громадської ініціативи EQUAL триватиме до кінця березня 2008 р.

 2. Академія Жака. Фінансується з Європейського соціального фонду, а також з бюджету держави в рамках Інтегрованої операційної програми регіонального розвитку. Метою Академії Жака є визначення стежок кар'єри студентів через професійний консалтинг та опрацювання планів професійного розвитку.

 3. Розвиток професійної кваліфікації у сфері обслуговування закордонних туристів - спеціалізовані курси іноземних мов для працівників.
Розвиток громадянського суспільстваФРМД-Нижньосілезький центр реалізує програму "Партнерство для ІІІ сектора" і активно співпрацює з неурядовими організаціями.Закордонна співпрацяПартнерство міст з Польщі та УкраїниФРМД-Нижньосілезький центр спільно з Інститутом трансформації суспільства (Київ, Україна) реалізує проект "Налагодження співпраці між діловими колами міст Польщі та України". В рамках проекту планується налагодити тісну співпрацю між представниками бізнесу і муніципалітетів з міст Польщі та України.Фундація розвитку місцевої демократії (Вроцлав, Польща)

ul. Mennicza 1

50-057 WROCLAW Polska

Tel/ Fax: (071) 343 38 09

E-mail: biuro@frdl-cd.org.pl

версія для друку
версія для друку

© Інститут Трансформації Суспільства 2004-2019. При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на сайт "Інституту Трансформації Суспільства" є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Контактні телефони: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985
  
TyTa