Інститут Трансформації Суспільства
Інститут
Трансформації
Суспільства
українською english   
ДІЯЛЬНІСТЬ ІТС 
 
 
 
Наші польські партнери

Торгово-економічний відділ

Посольства Республіки Польща в Україні
Шановне панство!
Ми живемо в країнах, у яких проходять значні політичні, соціальні та економічні переміни. На наших поколіннях лежить обов'язок наздогнати більш розвинені країни світу. Кожний з нас робить це в міру власних можливостей та компетенцій.Майбутнє наших Батьківщин ми будуємо в кожному місці й на кожній посаді. Гасло "Візьмемо свої справи у свої руки", яке з'явилося в Польщі на початку 90-х років минулого сторіччя, виявилося слушним та ефективним. Проект "Налагодження співпраці між діловими колами українських і польських міст - реальне впровадження стратегічного партнерства Польщі та України" є одним із способів реалізації цього гасла. Його втілення в життя створює умови та стимулює до того, щоб підприємці обох країн познайомилися один з одним, ідентифікували сфери, в яких можуть співпрацювати, поділилися досвідом. Серед цього досвіду важливий і той, який стосується самоорганізації та самоуправління бізнес-кіл, способів здійснювання впливу на місцеву і центральну владу для досягнення якомога кращих умов діяльності бізнесу та ринкових принципів.Проект дозволяє, до того ж, взаємно познайомитися з об'єктними місцевими умовами для ведення господарської діяльності - природними особливостями, населенням, культурою та потребами споживачів, існуючою конкуренцією тощо. Тільки це дозволить визначити, з якою товарною пропозицією та послугами можна потрапити до місцевих споживачів, який бізнес можна розвинути на місці, в чому кооперувався.Бажаю всім учасникам Проекту, українцям та полякам, щоб ці можливості взаємного пізнання вони використали.Торгово-економічний відділ Посольства Республіки Польща в Києві із задоволенням спостерігає та підтримує зростаючу з польського й українського боку зацікавленість співпрацею регіонів та міст, у тому числі у сфері економіки. Це стосується не тільки прикордонних регіонів, для яких традиційно таке співробітництво є частиною їх діяльності. Регіони та міста, найвіддаленіші один від одного, налагоджують контакти, бізнес намагається потрапити всюди. Така активність робить немалий внесок у зростаючий товарообіг між Польщею та Україною.У 2004 р. вартість польсько-українського товарообігу перевищила 3 млрд. доларів США. Ріст польського експорту склало понад 30%, а українського експорту - понад 40%. Хоч у І півріччі 2005 р. зростання дещо уповільнилося (приблизно 28% та 16% відповідно), але дедалі більше товарів взаємно потребуються та продаються на наших ринках.Товарна структура оборотів в останні роки змінюється незначною мірою.З Польщі ми експортуємо в Україну наступні товарні групи:


  • машини, пристрої та електричне обладнання - 16%;

  • транспортні засоби і взаємодіючі пристрої - 14%;

  • чорні метали та вироби з них - 13%;

  • пластмаси і каучук - 11%;

  • продукти хімічної промисловості - 9%;

  • сільськогосподарські вироби та продукти харчування - 8,5%.
Українські виробники продають у Польщі головним чином:


  • мінеральні продукти - 47%;

  • чорні метали та вироби з них - 27%;

  • продукти хімічної промисловості - 10%;

  • сільськогосподарські вироби та продукти харчування - 5%.
Зростає також обсяг українських інвестицій у Польщі та польських в Україні.Я впевнена, що реалізація Проекту "Налагодження співпраці між діловими колами українських і польських міст - реальне впровадження стратегічного партнерства Польщі та України" спричинить подальше зростання оборотів та інвестицій, принесе користь підприємцям обох країн.

Анна Сковроньська-Лучиньська,

Радник-посланник

Посольства Польщі в Україніверсія для друку
версія для друку

© Інститут Трансформації Суспільства 2004-2019. При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на сайт "Інституту Трансформації Суспільства" є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Контактні телефони: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985
  
TyTa